Ogłoszenia 12 września 2021 r.

1. Uroczystość beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej odbędzie się dzisiaj o godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie. Zachęcamy do udziału w transmisji z uroczystości w TVP1.
Zachęcamy do obejrzenia w naszym kościele wystawy o kardynale Stefanie Wyszyńskim.

Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się w sobotę 25 września o godz. 13.00 (uwaga: zmiana godziny!). W związku z tym wznawiamy spotkania młodzieży – od września już klas drugich szkoły średniej - aby przygotować się bezpośrednio do uroczystości. Zapraszamy na spotkania – do wyboru – poniedziałek lub czwartek o godz. 19.00 w kościele.

3. Spotkanie organizacyjne dla
rodziców dzieci klas III, które rozpoczną przygotowania do I Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się w niedziele 12.09 po Mszy św. o 11.30.

Nabożeństwo Fatimskie odbędzie się w poniedziałek 13 września. O 19.30 różaniec, następnie o 20.00 Msza święta zakończona procesją ze świecami. Zapraszamy.

5. Przypominamy, że w kościołach nadal obowiązuje
zakładanie maseczek. Do Komunii świętej osoby przyjmujące Ciało Chrystusa na rękę podchodzą w rzędzie po stronie ambony a przyjmujący do ust – w rzędzie bliższym tabernakulum.

prasy katolickiej. Jest nowy numer „Misyjnych Dróg”.

Rada Sołecka i Sołtys Wsi Bojano wraz z Rodziną Pani Dampc serdecznie zapraszają mieszkańców do aktywnej
zbiorki na rzecz leczenia Pani Bożeny Dampc. Dzisiaj po każdej Mszy Św. będzie możliwość skosztowania ciast i kawy, a zbiórkę z ich sprzedaży przeznaczamy na leczenie naszej mieszkanki Bojana. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Bojana do aktywnego uczestnictwa w Ogólnopolskiej Akcji –
Sprzątania świata, która odbędzie się w dniach 17-19.09.2021 r na terenie naszego sołectwa. Zbieramy wspólnie śmieci przy pomocy rodzin, sąsiadów już od piątku - we własnym zakresie - okolice naszych domostw i lasów, a kończąc z nami w sobotę. Zbiórka 18.09 w centrum Bojana - przy szkole podstawowej od godz. 12.00-14.00. Po sprzątaniu związane worki zostawiamy oparte o siebie we wskazanych przez sołtysa miejscach. Niech Bojano będzie mile i czyste. Do zobaczenia w sobotę. Zaprasza Sołtys wsi Bojano oraz Wójt Gminy Szemud".