Ogłoszenia 13 października 2019 r.

1. Trwa październik. Zapraszamy codziennie na modlitwę różańcową: od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, tj. o 18.30. W sobotę różaniec po Mszy św. o 9.00. W niedziele o godzinie 8.00 - prowadzi Żywy Różaniec. Dzieci natomiast zapraszamy od poniedziałku do czwartku włącznie na godzinę 17.00.

2. Nabożeństwo Fatimskie (ostatnie w tym roku) odbędzie się dzisiaj. O 19.30 różaniec, następnie o 20.00 Msza święta zakończona procesją ze świecami. Zapraszamy.

3. Dzisiaj, w ramach obchodów Dnia Papieskiego, jak co roku, organizowana jest przed kościołem zbiórka na wspieranie stypendystów Fundacji "Dzieło Tysiąclecia" - dla zdolnej, ale pochodzącej z uboższych rodzin młodzieży.

4. Spotkanie biblijne odbędzie się w środę 16 października o godz. 19.10 na plebanii. Zapraszamy.

5. Po raz kolejny pragniemy otoczyć modlitewną opieką młodzież do bierzmowania. Potrzebujemy 37 osób, aby modlić się osobiście kilka miesięcy: 1 osoba za 1 konkretnego kandydata lub kandydatkę do bierzmowania. Może to być krótka, ale systematyczna modlitwa. Prosimy, aby chętni zgłaszali się do zakrystii.

6. Spotkanie organizacyjne rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się w niedzielę 20 X po Mszy św. o godz. 16.00.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. wolontariusze Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni rozprowadzać będą kalendarze na przyszły rok . Złożone ofiary będą przeznaczone na utrzymanie domów hospicyjnych dla dorosłych i dzieci. Jesteśmy wdzięczni za dotychczasową współpracę i świadczone dobro.

8. Z okazji nadzwyczajnego miesiąca misyjnego w kościele umieściliśmy wystawę dotyczącą polskich misjonarzy. Zachęcamy do obejrzenia - po lewej stronie kościoła. Dziękujemy za przygotowanie p. Franciszce Korbolewskiej.

9. W najbliższych tygodniach planujemy ustawienie na cmentarzu kilku lamp oświetleniowych. Zachęcamy drogich parafian do włączenia się w ufundowanie tego oświetlenia.

10. Podobnie jak rok temu, już teraz zapraszamy całe rodziny, dzieci i młodzież na wieczór "Holy Wins" ("Święty zwycięża") w czwartek 31 października o godz. 18.30. To radosne przeżywanie tajemnicy obcowania świętych. Zachęcamy do przebierania się za postaci świętych.

Wójt Gminy Szemud, Przewodnicząca Rady Gminy Szemud, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie zapraszają miłośników teatru na spektakl w języku kaszubskim, sztuki Leona Heyke pt." Katilina" w wykonaniu Szemudzkiej Grupy Teatralnej. Sztuka zostanie wystawiona w trzech miejscowościach wg następującego harmonogramu:
16 października br. w Szkole Podstawowej w Łebieńskiej Hucie, godz. 19.00
17 października br. w Hali widowiskowo-sportowej w Szemudzie, godz. 19.00
18 października br. w Szkole Podstawowej w Bojanie, godz. 19.00.
Wstęp wolny!