Ogłoszenia 17 maja 2020 r.

1. Od najbliższej niedzieli, 17 maja br. w kościołach obowiązuje zasada: minimum 10 m2 powierzchni wewnętrznej na 1 osobę. Oznacza to, że w naszej świątyni jednocześnie będzie mogło przebywać 75 osób: 70 w części głównej i 5 dodatkowo na chórze. To wzrost o 50 % w porównaniu do poprzednich ograniczeń. Zachęcamy do rozważenia powrotu do uczestniczenia we Mszy św. w kościele.
W kościele należy zachowywać odstępy 2 m od innych osób - o ile nie są naszymi domownikami. Należy używać maseczek.

2. W niedziele odprawiamy dodatkowo Msze święte o godz. 7.00 i 13.00.

3. Osoby, które mimo wszystko decydują się ze względów zdrowotnych zostać w niedziele w domach zachęcamy do łączenia się w modlitwie - z Eucharystią sprawowaną w kościele. Transmitujemy na żywo Msze święte w każdą niedzielę o godz. 11.30. . Oto link do transmisji (przez stronę Youtube).

4. Nabożeństwo majowe sprawujemy codziennie o godz. 17.45 a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30. Przypominamy o okazji do indywidualnej modlitwy - wystawienie Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od 17.00 do 18.00.

5. Za tydzień w liturgii Kościoła będziemy obchodzić Wniebowstąpienie Pańskie. W tym roku niestety nie odbędzie się piesza pielgrzymka do Wejherowa związana z tą uroczystością.

6. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w obecnej sytuacji przekazali wsparcie na rzecz utrzymania naszej parafii czy to przelewem, czy bezpośrednio. W dalszym ciągu polecamy się ofiarności naszych parafian. Numer konta parafii podany jest na stronie internetowej: 60 8351 0003 0032 0632 2000 0010.

7. Prosimy o samodzielne pobieranie prasy religijnej wyłożonej przy wejściu obok zakrystii, zostawiając opłatę.

Urząd Gminy w Szemudzie informuje o możliwości składania wniosków w ramach projektu "Sprzątamy Azbest w Gminie Szemud". Wnioski należy składać za pośrednictwem poczty polskiej, bądź w Kancelarii Urzędu Gminy w Szemudzie, po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym, ul. Kartuska 13, 84-217 Szemud w terminie do dnia 03.06.2020r.
Więcej informacji na stronie www.szemud.pl / aktualności lub pod nr telefonu (58) 676 44 36.