Ogłoszenia 18 sierpnia 2019 r.

1. Przeżyciu najbliższej niedzieli - 25 sierpnia będzie patronował Obraz Oblicza Pańskiego, który znamy z całunu Turyńskiego. Ten tajemniczy, nie namalowany przez człowieka wizerunek, papież Franciszek nazwał Ikoną Miłosierdzia Bożego. Kazania jego temat wygłosi podczas niedzielnej liturgii ks. Zbigniew Drzał, proboszcz Parafii św. Anny i Joachima z Gdańska Letnicy.
Po mszach świętych, będziemy mieli okazję nabyć obraz Oblicza Pańskiego, a także książkę autorstwa ks. Zbigniewa pt. "Ukaż mi Swą Twarz. Jak rozpoznać Boga we współczesnym świecie.", opisującą obraz. Jedno i drugie - w cenie po 30 zł - stanowi cegiełkę na rzecz generalnego remontu kościoła w Gdańsku Letnicy.

2. Film "Tajemnica Ojca Pio" można od 15 sierpnia oglądać w wybranych kinach Helios w Trójmieście. Ukazane zostaną m.in.: nagrania Ojca Pio w zakonie w Pietrelcinie, zeznania świadków życia świętego, świadectwa oraz materiał dokumentujący niedawną ekshumację ciała św. Ojca Pio. Można też organizować oddzielne seanse grupowe.

3. Kurs przedślubny dla narzeczonych odbędzie się w parafii w Chwaszczynie w sobotę 31 sierpnia w godz. 10.00-16.00 w salce na plebanii przy ul. Żeromskiego 1. Zapisy w dniu rozpoczęcia kursu.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

Radni, Sołtys i Komitet Organizacyjny zapraszają na Charytatywny Festyn Sołecki "Pożegnanie Lata" - w niedzielę, 25 sierpnia. Podczas festynu przeprowadzona będzie zbiórka pieniężna dla młodego mieszkańca Bojana, Roberta, który w ubiegłym roku uległ wypadkowi i obecnie jest sparaliżowany. Potrzebna jest mu długotrwała i kosztowna rehabilitacja. Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych: darmowa grochówka, dmuchańce, kino 7d, gry, konkursy, koncerty i zabawa taneczna, biegi oraz rajd nordic walking. Festyn zorganizowany będzie w stylu włoskim. Zachęcamy do przybywania w kostiumach stylizowanych na modę włoską. Szczegóły - na plakatach, na fb oraz na stronie Gminnego Centrum Kultury.

W mijającym tygodniu odprowadziliśmy na drogę do wieczności śp. Przemysława Kaszubę. Dobry Jezu…