Ogłoszenia 20 października 2019 r.

1. Trwa październik. Zapraszamy codziennie na modlitwę różańcową: od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, w sobotę po Mszy św. o 9.00. W niedziele o godzinie 8.00 - prowadzi Żywy Różaniec. Dzieci natomiast zapraszamy od poniedziałku do czwartku włącznie na godzinę 17.00.

2. Po raz kolejny pragniemy otoczyć modlitewną opieką młodzież do bierzmowania. Może to być krótka, ale systematyczna modlitwa. Prosimy, aby chętni zgłaszali się do zakrystii.

3. Spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania będzie dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00.

4. Parafia Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Chwaszczynie przeżywa swój odpust w poniedziałek 28 X - Msza św. o godz. 18.00.

5. Zbliża się miesiąc listopad, szczególny czas pamięci o naszych drogich zmarłych. Przy wyjściu z kościoła można wziąć ze sobą kartki na wypominki. Prosimy, aby zaznaczyć czy mają być na miesiąc listopad czy też całoroczne tj. comiesięczne Msze św. zbiorowe za zmarłych.

6. Wolontariusze Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni rozprowadzają dzisiaj po Mszy św. kalendarze na przyszły rok . Złożone ofiary będą przeznaczone na utrzymanie domów hospicyjnych dla dorosłych i dzieci. Jesteśmy wdzięczni za dotychczasową współpracę i świadczone dobro.

7. W najbliższych tygodniach planujemy, aby ustawić na cmentarzu lampy oświetleniowe. Prace ziemne, ułożenie przewodów, przewody, skrzynka, sterowanie plus pierwsze dwie lampy - to koszt około 15 tys. zł. Zachęcamy do fundowania kolejnych lamp. Koszt jednej to 3200 zł. Jeden sposnor już się zgłosił.

8. Podobnie jak rok temu, już teraz zapraszamy całe rodziny, dzieci i młodzież na wieczór "Holy Wins" ("Święty zwycięża") w czwartek 31 października. O godz. 18.00 Msza św., po niej o 18.30 zbieramy się najpierw na cmentarzu, przy krzyżu. Później przechodzimy do kościoła, zaś finał nastąpi w szkole, wraz z korowodem świętych, zabawami i poczęstunkiem.
Nie będzie w tym miesiącu kawy i ciasta w ostatnią niedzielę miesiąca, ale będzie za to poczęstunek, czyli agapa po wieczorze Holy Wins. Osoby chętne do pomocy w przygotowaniu poczęstunku prosimy o kontakt w zakrystii.

9. Rekolekcje Totus Tuus według traktatu o doskonałym Nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny odbędą się w dniach 27-30 października br. w kościele św. Józefa w Gdańsku.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
Wójt Gminy Szemud zaprasza na kolejne spotkanie z przedsiębiorcami pod hasłem: "Księgowi zapraszają" - 21 października o godz. 17.00 w Sali korekcyjnej Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji. Udział wezmą fachowcy ze Stowarzyszenia Księgowych z Gdańska, Pomorskiej Strefy Ekonomicznej, Regionalnej Izby Przedsiębiorców NORDA z Wejherowa, Kaszubskiego Związku Pracodawców. W programie również Pracownicze Fundusze Kapitałowe.