Ogłoszenia 27 czerwca 2021 r.

Komunikat biskupów Wiesława Szlachetki i Zbigniewa Zielińskiego:
We wtorek, 29 czerwca, w Bazylice św. Piotra,
Ojciec Święty Franciszek wręczy paliusze arcybiskupom z całego świata. Wśród nich będzie Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda, Metropolita Gdański. Paliusz wyraża jedność, więź miłości i komunii całej lokalnej wspólnoty, której przewodzi arcybiskup, z Ojcem Świętem i jego misją oraz jest zachętą do męstwa na wzór św. Piotra.
Uroczystość
nałożenia paliusza odbędzie się już w Bazylice w Gdańsku - Oliwie, 26 września br. Tego aktu dokona Nuncjusz Apostolski w Polsce.
Prosimy o osobistą i wspólnotową modlitwę w intencji naszego Pasterza.

1. Dzisiaj są jeszcze Msze święte o godz. 7.00 i 13.00, natomiast
od lipca powracamy do porządku czterech Mszy świętych niedzielnych, tj. o 8.30, 10.00, 11.30 i 16.00.

2. W liturgii we wtorek
uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu taca przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Msze święte: o 9.00 i o 18.00.

3. W
I czwartek miesiąca – cicha adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej - do godz. 20.00. Okazja do spowiedzi przed Mszą świętą i od 19.00.
I piątek miesiąca - okazja do spowiedzi od 6.30 do 7.00 i od 16.30 do 18.00.
I sobotę czcimy Niepokalane Serce Maryi. Po Mszy św. o 9.00 - różaniec.
Kapłan odwiedzi chorych ze spowiedzią i Komunią św. od godziny 12.00 – osoby zgłoszone.

Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się w sobotę 25 września. W związku z tym na początku września wznowimy spotkania młodzieży, aby przygotować się bezpośrednio do uroczystości.

5. Nabożeństwo
czerwcowe w poniedziałek, wtorek i środę po Mszy św. wieczornej.

7. Zapraszamy na
wydarzenie ewangelizacyjne "STREFA MOCY" - w Sopocie, w muszli koncertowej na Placu Zdrojowym (przed wejściem na molo) w dniach 29 i 30 czerwca w godz. od 19.00 do 22.00. Wystąpi znany raper TAU oraz Witek Wilk. Wstęp wolny.

prasy katolickiej.

Zmarła śp. Stefania Konkol z ul. M. Bojana. Pogrzeb planowany jest na środę, godzina jeszcze nieustalona. Dobry Jezu…