Ogłoszenia 28 czerwca 2020 r.

1. Biały Tydzień dla dzieci komunijnych rozpocznie się w poniedziałek 29 czerwca o godz. 16.30, później Msze święte codziennie o 18.00 i w sobotę o 9.00.

2. Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się w poniedziałek 29 czerwca o godz. 18.00. Tego sakramentu udzieli naszej młodzieży ks. Bp Wiesław Szlachetka.
Zapraszamy na tę uroczystość bliskich - niech będzie to rodzinne świętowanie przyjęcia darów Ducha Świętego. Przypominamy o używaniu maseczek wewnątrz kościoła.

3. Dziękujemy kilkunastoosobowej grupie dorosłych i młodzieży, którzy aktywnie: pracą i darem materialnym zaangażowali się przez 3 miesiące w przeprowadzenie przygotowania do bierzmowania.

4. Poniedziałek 29 czerwca to także uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Dodatkowo Msze św w tym dniu o godz. 9.00 i 16.30.

5. Serdecznie dziękujemy p. Pawłowi Stenka za naprawę - prace kamieniarskie przy drzwiach kościoła i przed wejściem do kościoła, oraz p. Stefanowi Nagel za prace malarskie z zewnątrz i wewnątrz przy drzwiach kościoła.

6. Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do wszystkich, którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, o zgłaszanie się do naszej archidiecezjalnej uczelni. Wraz z nowym rokiem akademickim kandydaci będą mogli rozpocząć studia filozoficzno-teologiczne i wejść na drogę seminaryjnej formacji ku kapłaństwu.
Szczegółowe informacje o rekrutacji do Gdańskiego Seminarium Duchownego i warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele.

7. W I czwartek miesiąca - cicha adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej - do godz. 20.00. Okazja do spowiedzi przed Mszą świętą i od 19.00.
W I piątek miesiąca - okazja do spowiedzi od 6.30 do 7.00 i od 16.30 do 18.00. Kapłan odwiedzi chorych ze spowiedzią i Komunią św. od godziny 14.00. - tylko tych, którzy to zgłoszą.
W I sobotę czcimy Niepokalane Serce Maryi. Po Mszy św. o 9.00 - różaniec.

8. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, środę i piątek od 17.00 do 17.45.

9. Zachęcamy do nabywania prasy religijnej.