Ogłoszenia 29 sierpnia 2021 r.

1. Uczniów, rodziców i nauczycieli zapraszamy na Mszę świętą na rozpoczęcie roku szkolnego – w środę 1 września o godz. 18.00.

Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się w sobotę 25 września o godz. 13.00. W związku z tym wznawiamy spotkania młodzieży – od września już klas drugich szkoły średniej - aby przygotować się bezpośrednio do uroczystości. Zapraszamy na spotkania – do wyboru – od poniedziałku 6 września lub czwartku 9 września o godz. 19.00 w kościele.

3. W
I czwartek miesiąca – cicha adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej - do godz. 20.00. Okazja do spowiedzi przed Mszą świętą i od 19.00.
I piątek miesiąca - okazja do spowiedzi od 6.30 do 7.00 i od 16.30 do 18.00.
I sobotę czcimy Niepokalane Serce Maryi. Po Mszy św. o 9.00 - różaniec.
Kapłan odwiedzi chorych ze spowiedzią i Komunią św. od godziny 12.00 – osoby zgłoszone.

Kurs przedmałżeński dla narzeczonych odbędzie się w Parafii pw. św. Szymona i Judy Tadeusza w Chwaszczynie – w sobotę 4 września w godz. od 10.00 do godz. 16.00 w salce plebanii przy ul. Żeromskiego 1. Zapisy na miejscu w dniu kursu.

prasy katolickiej.

Komunikat ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy:
W odpowiedzi na wezwanie Papieża Franciszka zwracam się z prośbą, aby
niedziela 5 września była „Dniem Solidarności z Afgańczykami”. Niech będzie to nasza modlitwa o pokój oraz wsparcie materialne dla potrzebujących. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce i za granicą. We współpracy z Caritas w Pakistanie, kraju, w którym znajduje się największa grupa uchodźców z Afganistanu, rozpocznie się trzymiesięczna interwencja humanitarna natychmiastowej pomocy dla około 1500 rodzin.

Radni, Komitet Organizacyjny oraz Wójt Gminy Szemud zapraszają na
Rodzinny Festyn Sportowy z okazji otwarcia stadionu z nową bieżnią. W programie przewidziano gry, konkursy, zawody sportowe, pokaz grupy poszukiwawczej, pokaz ratownictwa w wykonaniu strażaków OSP Bojano. Festyn odbędzie się 29 sierpnia w Bojanie na stadionie przy ul. Warszawskiej. Początek o godz. 15.00. Podczas festynu czynny będzie mobilny punkt szczepień przeciwko covid 19.

Zebranie wiejskie odbędzie się w poniedziałek, 30 sierpnia o godzinie 19.00 w hali sportowej w Bojanie. Tematem zebrania będzie podział funduszu sołeckiego na 2022r. oraz wybór nowego sołtysa.

Intencje mszalne…