Ogłoszenia 30 czerwca 2019 r.

1. W liturgii w środę obchodzimy święto św. Tomasza Apostoła.

2. W I czwartek miesiąca - cicha adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej - do godz. 20.00. Okazja do spowiedzi przed Mszą świętą i od 19.00.
W I piątek - Msze święte o 7.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi od 6.30 do 7.00 i od 16.30 do 18.00. Kapłan odwiedzi chorych ze spowiedzią i Komunią św. od godziny 14.00.
W I sobotę czcimy Niepokalane Serce Maryi. Po Mszy św. o 9.00 - różaniec.

3. Parafia w Kielnie obchodzi swój odpust w niedzielę 7 lipca. Suma odpustowa o godz. 12.30.

4. Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do wszystkich, którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, o zgłaszanie się do naszej archidiecezjalnej uczelni. Wraz z nowym rokiem akademickim kandydaci będą mogli rozpocząć studia filozoficzno-teologiczne i wejść na drogę seminaryjnej formacji ku kapłaństwu.
Szczegółowe informacje o rekrutacji do Gdańskiego Seminarium Duchownego i warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele.

5. Powstała inicjatywa ustawodawcza, aby wprowadzić regulacje prawne w celu zwiększenia ochrony prawnej dzieci przed demoralizacją i przemocą seksualną. Jest to m.in.. odpowiedź na forsowanie edukacji seksualnej nawet wobec kilkuletnich dzieci. Podpis pod projektem będzie można złożyć za tydzień po Mszach św. w zakrystii. Potrzebny będzie numer Pesel.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

Wójt Gminy Szemud oraz Gminne Centrum Kultury zapraszają na Wakacyjny Piknik Rodzinny "Powitanie Lata" - w sobotę 6 lipca w godz. 15.00 - 21.00 na strzeżonej plaży w Kamieniu nad jeziorem Wysoka. Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Pokazy i warsztaty cyrkowe, turniej siatkówki plażowej, wakacyjny bieg po zdrowie i inne.