Ogłoszenia 6 października 2019 r.

1. Trwa październik. Zapraszamy codziennie na modlitwę różańcową: od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, tj. o 18.30. W sobotę różaniec po Mszy św. o 9.00. W niedziele o godzinie 8.00 - prowadzi Żywy Różaniec. Dzieci natomiast zapraszamy od poniedziałku do czwartku włącznie na godzinę 17.00.

2. Comiesięczny "Wieczór uwielbienia" połączony z modlitwą za chorych odbędzie się jutro, w poniedziałek o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy.

3. Nabożeństwo Fatimskie (ostatnie w tym roku) odbędzie się w niedzielę 13 października. O 19.30 różaniec, następnie o 20.00 Msza święta zakończona procesją ze świecami. Zapraszamy.

4. Zapraszamy na kolejny wykład ks. dr Jacka Nawrota - najbliższy w czwartek o godz. 19.30 w kościele. Temat: „Czym jest powietrze dla ciała, tym Duch Święty dla duszy”.

5. Za tydzień, w ramach obchodów Dnia Papieskiego, jak co roku, organizowana jest przed kościołem zbiórka na wspieranie stypendystów Fundacji "Dzieło Tysiąclecia" - dla zdolnej, ale pochodzącej z uboższych rodzin młodzieży.

6. 7 października rozpocznie się modlitwa różańcowa nazwana "Morze Modlitwy - Zawierz Maryi swoją miejscowość", która zakończy się 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi. Zachęcamy do włączenia się w tę inicjatywę poprzez odmówienie codziennie jednej dziesiątki różańca przez dwa miesiące.

7. Po raz kolejny pragniemy otoczyć modlitewną opieką młodzież do bierzmowania. Potrzebujemy 37 osób, aby modlić się osobiście kilka miesięcy: 1 osoba za 1 konkretnego kandydata lub kandydatkę do bierzmowania. Może to być krótka, ale systematyczna modlitwa. Prosimy, aby chętni zgłaszali się do zakrystii.

8. Zebranie rady duszpasterskiej parafii odbędzie się w sobotę 12 października o godz. 10.00 na plebanii. Zapraszamy.

9. Wspólnota Stypendystów Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" zaprasza na III Bieg Papieski pod hasłem "Wstańcie, chodźmy" w ramach Dnia Papieskiego. Odbędzie się 12 października o godzinie 11:00 w Gdańsku Matemblewie, na trasie 5 km. Start przy ołtarzu papieskim. Organizatorzy zbierają symboliczną cegiełkę 10 zł dla uzdolnionej młodzieży, stypendystów "Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia".

10. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism Gościa Niedzielnego i Niedzieli.