Ogłoszenia 9 sierpnia 2020 r.

1. Trwa nadal epidemia koronawirusa. Dlatego prosimy drogich parafian, aby nadal nosić w kościele maseczki lub w inny sposób zakrywać usta i nos.
W ten sposób chronimy się wzajemnie, zapewniając bezpieczeństwo. Okazujemy szacunek i miłość bliźniemu. Zapewne nikt z nas nie chciałby, aby nasza parafia stała się nowym ogniskiem koronawirusa. Podobnie nie chciałbym, aby parafia została obciążona wysokimi mandatami za to, że część z nas nie założyła maseczek.

2. Nabożeństwo Fatimskie odbędzie się w czwartek 13 sierpnia. O 19.30 różaniec, następnie o 20.00 Msza święta zakończona procesją ze świecami. Zapraszamy.

3. W sobotę 15 sierpnia będziemy przeżywać uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, czyli Matki Bożej Zielnej. Msze święte jak w niedzielę. Podczas Mszy świętych błogosławieństwo zbóż, ziół i owoców. Zwracamy się z ufnością do Pana Boga, który jest Źródłem naszego życia i daje nam pożywienie.

4. Maryjna kapliczka przy ulicy Warszawskiej została odnowiona. Jej poświęcenie odbędzie się także w sobotę 15 sierpnia o godz. 18.00. Pamiętajmy o zachowaniu dystansu społecznego.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism Gościa Niedzielnego i Niedzieli.