Ogłoszenia 14 kwietnia 2024 r.

1. W naszej parafii przeżywaliśmy nawiedzenie relikwii św. Wojciecha. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i wszelką formę zaangażowania się w to duchowe spotkanie ze świętym Patronem naszej diecezji.

Młodzież klas 8 szkoły podstawowej rozpoczyna swoje przygotowania do bierzmowania. Spotkanie – do wyboru: we wtorek lub środę o godz. 19.00 w salce nad zakrystią.

3. Najbliższe zebranie
Rady duszpasterskiej odbędzie się w sobotę 20 kwietnia o godz. 9.30. Serdecznie zapraszamy.

4. Nasza parafia organizuje
pielgrzymkę autokarową śladami bł. Rodziny Ulmów i św. Andrzeja Boboli – do Markowej i Strachociny – tj. okolic Łańcuta i Sanoka. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 14, 15 i 16 czerwca (piątek, sobota, niedziela). Koszt 630 zł – zawiera przejazd, 2 noclegi, wyżywienie i ubezpieczenie. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału i zapisywania się - telefon 58 676 03 20 lub osobiście.

5. Trwa akcja charytatywna
Pola Nadziei na Pomorzu, która obejmie ośrodki hospicyjne na Pomorzu. Dzisiaj można wesprzeć hospicja poprzez złożenie ofiary do puszek przy wyjściu z kościoła.

6. Dzisiaj nasza kolekta budowlana. W imieniu całej parafii
serdecznie dziękujemy za wszelkie złożone ofiary.

Cmentarz parafialny jest miejscem szczególnej pamięci o zmarłych. Dbajmy o to, żeby wszelkiego rodzaju śmieci wyrzucać do postawionego w tym celu kontenera - a nie wokół grobów, co niestety ostatnio mogliśmy zaobserwować.

8. Ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski wydał
„Stanowisko ws. poszanowania życia ludzkiego w fazie prenatalnej”.
W nawiązaniu do niego i w związku z toczącą się debatą nad polskim ustawodawstwem, ograniczającym prawo do życia dzieciom nienarodzonym, Przewodniczący Episkopatu zachęcił, „aby najbliższą niedzielę uczynić dniem szczególnej modlitwy w obronie życia poczętego.”
Podkreślił, że „życie jest darem Bożym i jako takie jest niezbywalnym prawem każdego człowieka, dlatego trzeba je chronić i wspierać na każdym etapie jego rozwoju. Szacunek wobec życia, które należy do najważniejszych wartości, jest jedną z podstawowych powinności każdego człowieka”.

Dzisiaj odbywa się w Warszawie Marsz dla Życia (od godz. 12.30).

Módlmy się w intencji obrony życia poczętego…