Ogłoszenia 7 kwietnia 2024 r.

1. Zapraszamy dzisiaj na godzinę Miłosierdzia Bożego - od 15.00 do 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W naszej parafii będziemy przeżywać
nawiedzenie relikwii św. Wojciecha, aby przygotować nas na świętowanie Roku Jubileuszowego 2025 oraz setnej rocznicy naszej Archidiecezji.
Przywitanie relikwii w czwartek o godz. 17.50, zakończenie nawiedzenia w piątek około 17.30. Zachęcamy zarówno do wzięcia udziału w przywitaniu, jak i do czuwania przy relikwiach. Plan czuwania podajemy w gablocie i na stronie internetowej parafii.
Jako bezpośrednie przygotowanie do tego wydarzenia zapraszamy na „Triduum Wojciechowe”, tj.
rekolekcje w poniedziałek, wtorek i środę - Msze święte o godz. 18.00 połączone z modlitwą różańcową w intencjach związanych z Ojczyzną i diecezją gdańską.

Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na katechezę we wtorek lub środę o godz. 19.15.
Natomiast
młodzież klas 8 szkoły podstawowej rozpocznie swoje przygotowania do bierzmowania w następnym tygodniu, tj. po niedzieli 14 kwietnia.

3. Uroczystość
Zwiastowania Pańskiego – przesunięta z uwagi na Wielki Tydzień – przypada w tym roku w poniedziałek 8 kwietnia. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego - podczas Mszy świętej o godz. 18.00.

4. W naszej Ojczyźnie w najbliższych dniach będą ważyć się losy praw dotyczących
ochrony życia dzieci poczętych. Zachęcamy, aby podjąć szczególnie intensywne modlitwy w tych intencjach. Z kolei Marsz dla Życia odbędzie się w Warszawie 14 kwietnia od godz. 12.30.

5. Nasza parafia organizuje
pielgrzymkę autokarową śladami bł. Rodziny Ulmów i św. Andrzeja Boboli – do Markowej i Strachociny – tj. okolic Łańcuta i Sanoka. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 14, 15 i 16 czerwca (piątek, sobota, niedziela). Koszt 630 zł – zawiera przejazd, 2 noclegi, wyżywienie i ubezpieczenie. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału i zapisywania się - w zakrystii lub telefonicznie – na razie bez wpisowego. Ostatnia, krótsza, jednodniowa pielgrzymka była jesienią 2022 roku – tym bardziej zachęcamy.

6. Zbliża się akcja charytatywna
Pola Nadziei na Pomorzu, która obejmie ośrodki hospicyjne na Pomorzu. W niedzielę 14 kwietnia będzie można wesprzeć hospicja poprzez złożenie ofiary do puszek.

Za tydzień będzie nasza kolejna kolekta budowlana. Polecamy ją ofiarności wiernych.

8. W mijającym tygodniu ktoś ukradł
figurę Chrystusa z kapliczki u zbiegu ulic Majora Bojana i Żurawiej. Zwracajmy uwagę na podejrzane zachowania przy kaplicach, krzyżach, cmentarzu. Módlmy się także o nawrócenie dla osób, które w ten sposób uwłaczają czci należnej Panu Bogu i wrażliwości osób wierzących.

9. Dzisiaj, tradycyjnie w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, po Mszach św. przy wyjściu z kościoła można złożyć
ofiarę na działalność Caritas.

Plan peregrynacji relikwii św. Wojciecha w naszej parafii:

czwartek 11 kwietnia
17.50 – powitanie Relikwii
18.00 – uroczysta Msza św. z udziałem kapłanów z dekanatu
19.00 – 21.00 czuwanie przy Relikwiach (modlitwa w ciszy)
21.00 – Apel Jasnogórski

piątek 12 kwietnia
7.00 – Msza św.
7.30 – modlitwa różańcowa (tajemnice radosne) i modlitwy za przyczyną św. Wojciecha
8.15 – 12.00 – modlitwa osobista, adoracja dzieci i młodzieży szkolnej
12.00 – Modlitwa południowa Królowo nieba…, różaniec (tajemnice światła) i modlitwy za przyczyną św. Wojciecha
13.00–15.00 – modlitwa osobista