Chrzest

Sakramentu chrztu zwyczajowo udzielamy w niedziele po Mszy św. 11.30 lub w ostatnią sobotę miesiąca podczas Mszy św. o 18.00.

Należy zapisać dziecko (mieć metrykę urodzenia) najpóźniej tydzień przed chrztem.

Matka chrzestna jak i ojciec chrzestny powinni uzyskać, każdy ze swojej parafii, odpowiednie zaświadczenie (jeśli mieszka w Bojanie, wystarczy rozmowa z duszpasterzem). Przypominamy, że chrzestną/chrzestnym może być osoba ochrzczona, bierzmowana, regularnie praktykująca, przyjmująca sakramenty spowiedzi i Komunii św. Ma ona być żywym świadkiem wiary. W nowej roli przyjmuje nie tylko zaszczyt, ale i odpowiedzialność.

Katecheza przedchrzcielna w czwartek lub piątek przed dniem chrztu o 18.45 - dokładną datę i godzinę podaje duszpasterz.

Należy zaopatrzyć się w świecę do chrztu i białą szatę.

Jeśli rodzice dziecka mieszkają poza Bojanem, powinni najpierw ze swojej parafii uzyskać odpowiednią zgodę na chrzest.