Ogłoszenia 21 lipca 2024 r.
1. Poświęcenie pojazdów odbędzie się w czwartek 25 lipca po Mszy świętej o godz. 18.00. Przez wstawiennictwo św. Krzysztofa będziemy się modlić o bezpieczeństwo w podróżach oraz o rozwagę i trzeźwość dla kierowców.
Biskupi polscy zachęcają do wspierania akcji „Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr bezwypadkowej jazdy”, jako pomoc w zakupie środków transportu w pracy misjonarzy. Więcej informacji na stronie www.miva.pl

2. Z archidiecezji gdańskiej wyruszają
pielgrzymki piesze do Częstochowy:
- Kaszubska - 25 lipca br. o godz. 6:00 z kościoła Bożego Ciała w Helu.
- Gdyńska - 26 lipca br. z kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni po Mszy św. o godz. 6.00 rano.
- Gdańska - 28 lipca br. z Bazyliki Mariackiej w Gdańsku po Mszy św. o godz. 6.00.
Pielgrzymi dotrą na Jasną Górę 12 sierpnia. Zachęcamy do udziału.

Najświętszego Sakramentu w poniedziałek od 17.30 do 18.00 oraz w czwartek po Mszy św. wieczornej do 21.00.

Spotkanie biblijne odbędzie się we wtorek o godz. 18.45. Serdecznie zapraszamy.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania
prasy katolickiej. Czasopisma są wyłożone przy wyjściu z kościoła.

6. Tydzień temu zebraliśmy w ramach kolekty budowlanej 4600 zł. Za wszystkie ofiary serdecznie w imieniu całej parafii
dziękujemy.

Akcja
„Dzień Dawcy Szpiku dla Norberta i innych Pacjentów” będzie prowadzona w niedzielę 28.07 na terenie naszej Parafii.
Norbert ma 11 lat i pochodzi z Szemuda.
W godzinach 9-17:30 będzie można się zarejestrować jako potencjalny Dawca.
Potencjalnym Dawcą może zostać osoba:
* między 18 a 55 rokiem życia,
* w ogólnym dobrym stanie zdrowia i bez znacznej nadwagi
* świadomie podejmująca decyzja o rejestracji
* pierwszy raz dokonująca rejestracji.
Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu.