Ogłoszenia 24 marca 2024 r.
1. W piątek odbyła się droga krzyżowa ulicami Bojana. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jej zorganizowania. Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej za zapewnienie bezpieczeństwa na trasie przemarszu.

Okazja do spowiedzi w poniedziałek, wtorek i środę od 17.00 do 18.00. Ponadto w Chwaszczynie w środę od 20.00 do 21.00.

3. Przed nami
Wielki Tydzień. Serdecznie zachęcamy do udziału w całym Triduum Paschalnym.
W
Wielki Czwartek dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa - Msza św. o godzinie 18.00. Po Mszy św. adoracja przy ciemnicy do godziny 24.00 a w piątek od 9.00.
W
Wielki Piątek droga krzyżowa o godz. 15.00. Liturgia Męki Pańskiej o godzinie 18.00. Później adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 24.00. W tym dniu dorosłych (od 18 do 60 lat) obowiązuje ścisły post: jeden posiłek do syta i dwa dla podtrzymania sił a wszystkich (poza małymi dziećmi) powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych.
W
Wielką Sobotę uroczysta liturgia Wigilii Paschalnej Zmartwychwstania Pańskiego o godzinie 21.00. Na zakończenie tej liturgii w nocy odbędzie się procesja rezurekcyjna - prosimy o przygotowanie chorągwi parafialnych. Nie będzie procesji w niedzielę rano. Przynieśmy ze sobą świece, aby głębiej przeżyć liturgię światła i chrztu.

Poświęcenie pokarmów w sobotę - od 10.30 do 14.30 co pół godziny.

5. Szczegółowy
plan Triduum wraz z godzinami adoracji poszczególnych wspólnot jest wywieszony w gablocie. Jest też dostępny na stronie internetowej parafii.

6. W
Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. poranna o godz. 6.00. Następnie Msze św. o 10.00, 11.30 i 16.00. Nie będzie Mszy św. o 8.30. W II święto Wielkanocy Msze święte jak w niedziele. Kolekta będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Seminarium Duchowne w Gdańsku – Oliwie.

7. Ofiary na
kwiaty do Grobu Pańskiego można złożyć przy wyjściu z kościoła.

8. Do kosza umieszczonego z przodu kościoła będzie można składać
dary dla potrzebujących - środki czystości, żywność z dłuższym okresem przydatności. Zostaną dostarczone do rodzin przed świętami.

Najświętszego Sakramentu w poniedziałek 17.30 do 18.00.

10. Nasza parafia organizuje
pielgrzymkę autokarową śladami bł. Rodziny Ulmów i św. Andrzeja Boboli – do Markowej i Strachociny – tj. okolic Łańcuta i Sanoka. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 14, 15 i 16 czerwca (piątek, sobota, niedziela). Koszt 630 zł – zawiera przejazd, 2 noclegi, wyżywienie i ubezpieczenie. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału i zapisywania się - w zakrystii lub telefonicznie – na razie bez wpisowego. Ostatnia, krótsza, jednodniowa pielgrzymka była jesienią 2022 roku – tym bardziej zachęcamy.

W bieżącym tygodniu
na wszystkich budynkach OSP w gminie Szemud zostaną zainstalowane defibrylatory, z których w sytuacji zagrożenia życia będzie mógł skorzystać każdy mieszkaniec. Jest to sprzęt przenośny, pobudzający pracę serca - ratujący życie. Prosimy mieszkańców o zapoznanie się z miejscem zamontowania i sposobem użytkowania, by w razie potrzeby móc sprawnie działać.

Wójt Gminy Szemud oraz Stowarzyszenie Ewangelizacyjne Koinonia Jan Chrzciciel zapraszają serdecznie wszystkich mieszkańców Gminy na
Festiwal Rodzin „ALLE… ŚWIĘTA” - w sobotę 6 kwietnia o godzinie 16:00 na hali sportowej w Bojanie.
W programie wiele atrakcji dla całych rodzin, wspólne zabawy, koncert piosenek wielkanocnych. Będzie także Strefa dla Młodych „Off LINE”. Serdecznie zapraszamy całe rodziny na wspólne świętowanie Wielkanocy.