Parafię św. Królowej Jadwigi utworzono 8 czerwca 1997 roku.
Odprawiono wówczas w Bojanie pierwszą Mszę świętą - dokładnie w tym czasie, gdy Ojciec Św. Jan Paweł II kanonizował w Krakowie jej patronkę - Jadwigę Królową.
Konsekracja nowo wybudowanego kościoła odbyła sie w 2002 r.

Do najważniejszych wydarzeń od ostatniej kanonizacji należy zaliczyć:

- We wrześniu 2003 r. dokończono prace związane z pokryciem dachowym i elewacją kościoła.

- W tym samym miesiącu rozpoczęto prace przy budowie Golgoty i Krzyża misyjnego. 5 października odbyła się Uroczystość poświęcenie Krzyża i Golgoty, której dokonał J. E. Ks. Abp Tadeusz Gocłowski.

- W sierpniu 2004 r. rozpoczęto prace budowlane przy Plebani z Przedszkolem

- W styczniu 2005 roku wymalowano kościół a w maju wykonano resztę brakujących ławek w kościele.

- W październiku 2005 r. poświecona została droga Krzyżowa-Ikony.

- 6 października 2006 r. Uroczystość Poświęcenia Przedszkola Niepublicznego i nadanie imienia Jana Pawła II, jak również poświęcenie fresku nad prezbiterium kościoła.

- 25.03 - 30.03.2007 r. Chór i Schola „Jagiellonki" w liczbie 100 osób pielgrzymuje do Rzymu i śpiewa m. in. w Bazylice Św. Piotra.

- 8 czerwca 2007 r. obchody 10-lecia powstania parafii, powstaje specjalny folder, pocztówki, odbył się koncert zespołu Arka Noego. Uroczystej Mszy św. Jubileuszowej i Odpustowej przewodniczył J. E. Ks. Abp Tadeusz Gocłowski.

- 29 marca 2008 r. Uroczystość Poświęcenia organów i koncert prof. Romana Peruckiego

- We wrześniu 2009 r. dokończona została posadzka granitowa w kościele.

- W październiku 2009 r. wykonano schody do głównego wejścia i wyłożony został z kamieni plac przed głównym wejściem do kościoła.

- w 2010 r. wydano FOLDER ukazujący parafię św. Jadwigi Królowej w Bojanie wraz z historią budowy.