Ogłoszenia 25 sierpnia 2024 r.

1. Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej będziemy przeżywać w poniedziałek 26 sierpnia.

2. Serdecznie zapraszamy na
spotkanie biblijne - we wtorek o godz. 19.00 na plebanii.

Najświętszego Sakramentu w poniedziałek od 17.30 do 18.00 i w czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00.

4. Członków
rady duszpasterskiej zapraszamy na zebranie w poniedziałek o godz. 18.30.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Czasopisma są wyłożone przy wyjściu z kościoła.

6. Mężczyźni, który rozpoznają w sobie głos
powołania do kapłaństwa mogą zgłaszać się do Gdańskiego Seminarium Duchownego w celu rozpoczęcia formacji do święceń prezbiteratu.
Możliwość do przygotowania się do
posługi diakona stałego mają powołani do niej mężczyźni między 35. a 60. rokiem życia, żyjący w samotności, bądź w małżeństwie. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej archidiecezji gdańskiej.
Rekrutację na
studia magisterskie i podyplomowe na kierunku "teologia" rozpoczął też Instytut Teologii Archidiecezji Gdańskiej z siedzibą w Gdyni. Szczegóły dostępne na stronie Instytutu.

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kielnie serdecznie zapraszają na coroczną
akcję oddawania krwi, która odbędzie się w sobotę 31 sierpnia w remizie OSP Kielno w godzinach 8.30-12.30.

Wójt Gminy Szemud i Komitet Organizacyjny zapraszają na
Dożynki Gminne na boisku sportowym w Szemudzie:
-
31 sierpnia Gmina Szemud dla Młodych. Od godz. 19:00 koncert - wystąpią: Zespół "Kaźmierczak - Bartecki", Przemek.Pro i Qry, Pump Boy i około północy Skolim.
- 1 września główne obchody dożynkowe:
O 12:00 Msza św. w kościele w Szemudzie, korowód dożynkowy. W tym roku bijemy Rekord Polski długości korowodu - warunkiem przyłączenia się jest dożynkowe przystrojenie pojazdu.
Od około 15.00 uroczystości na boisku. Wystąpią: Orkiestra Dęta Gminy Szemud, nasz chór Cantus Jagiellonicus, Koleczkowianie, AleGroo, Biesiadny Ansambl Rozrywkowy.
Gwiazdą wieczoru będzie Czadoman.
Odbędzie się pokaz Light Show, fajerwerki, zabawa.
Szczegóły umieszczone są na Facebooku, w Lesoku i w gablocie ogłoszeń.