Ogłoszenia 1 sierpnia 2021 r.

1. W liturgii - święto Przemienienia Pańskiego przeżywać będziemy w piątek 6 sierpnia. Msze święte o 7.00 i 18.00.

2. W
I czwartek miesiąca – cicha adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej - do godz. 20.00. Okazja do spowiedzi przed Mszą świętą i od 19.00. W I piątek - okazja do spowiedzi od 6.30 do 7.00 i od 16.30 do 18.00. W I sobotę czcimy Niepokalane Serce Maryi. Po Mszy św. o 9.00 - różaniec.
Kapłan odwiedzi
chorych ze spowiedzią i Komunią św. od godziny 12.00 – osoby zgłoszone.

3. Zbliża się
beatyfikacja Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz siostry Elżbiety Róży Czackiej – przypada ona 12 września br. Zachęcamy do duchowego przygotowania się do tej uroczystości przez wzięcie udziału w 33 dniowych rekolekcjach - od 6 sierpnia do 8 września. Codziennie podczas Mszy świętych o 18.00, w soboty o 9.00, w niedziele o 10.00 będziemy przeprowadzać specjalne rozważania. W rekolekcjach można też uczestniczyć samodzielnie w domu, korzystając z materiałów umieszczonych na stronie www.beatyfikacja33.pl

4. Rozpoczyna się
sierpień. Dobrowolna abstynencja od alkoholu, podejmowana w tym miesiącu przez dorosłych, to wymowne świadectwo troski o trzeźwość polskiego narodu. Z pewnością pomoże ono wielu osobom uwikłanym w pijaństwo i alkoholizm wrócić na drogę wolności. Dar ten stanowi także cenny przykład dawany dzieciom.

prasy katolickiej.