Ogłoszenia 10 grudnia 2023 r.

1. Serdecznie zapraszamy na roraty: w poniedziałek, środę i piątek o 7.00, w sobotę o 9.00, natomiast we wtorek i czwartek o 18.00 – aby umożliwić udział tym, którzy nie mogą być rano. W te dni będą również Msze św. o 7.00, ale nie jako roraty.

2. Spotkanie dla
rodziców dzieci pierwszokomunijnych będzie w poniedziałek 18 grudnia o 19.00 w kościele. Prosimy o obecność.

Spotkanie biblijne odbędzie się w środę o godz. 19.00 w sali na plebanii. Serdecznie zapraszamy.

4. Przy wyjściu z kościoła można pobrać folder zapraszający na
rekolekcje dla małżeństw w duchu Equipes Notre-Dame. Można także zeskanować smartfonem kod QR z plakatu. Zachęcamy. Osoby mające pytania mogą zgłosić się do ks. Marcina.

Najświętszego Sakramentu w poniedziałek od 17.30 do 18.00 oraz w czwartek po Mszy św. wieczornej do 21.00.

6. Można już nabywać
świece Caritas w ramach corocznej akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – w obecnym roku w rekomendowane ofiary wynoszą 10 zł za małą świecę.

Opłatek na Boże Narodzenie można nabyć przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii. Ofiary, które zechcemy przy tej okazji złożyć będą przeznaczone na spłatę kredytu na parking przy kościele.

Ministranci i lektorzy naszej parafii przygotowali kolejną edycję akcji „Wyślij kartkę zamiast SMS'a” i sianko na wigilijny stół. Serdecznie zapraszamy do wsparcia akcji...

9. Do kosza umieszczonego z przodu kościoła można składać
dary - środki czystości, bądź żywność z dłuższym okresem przydatności - dla rodzin w potrzebie z naszej parafii.

10. Serdecznie
dziękujemy za ofiary złożone na kolektę budowlaną.

1) Gminne Centrum Kultury zaprasza na
Mikołajkowe Targi Artystyczne w hali sportowej w Szemudzie, w niedzielę 10 grudnia w godz. 15:00 - 18:00. W programie - oprócz stoisk rękodzielników- liczne atrakcje oraz spektakl dla dzieci "Czerwony Kapturek - w poszukiwaniu Wilka". Zapraszamy!

2) Wójt Gminy Szemud zaprasza Seniorów na
wykład w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku pt. "Tradycje Adwentu i kolęd Bożego Narodzenia w kulturze polskiej" - 13 grudnia o godz.11:00, w Centrum Samorządowym w Szemudzie. Wygłosi go Ks. dr hab. Robert Kaczorowski. To także ostatni termin, by zapisać się na bieżący semestr.