Ogłoszenia 15 sierpnia 2024 r.

1. Z inicjatywy czterech tygodników katolickich: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Idziemy i Przewodnika Katolickiego, ruszyła wspólna akcja „TAK dla religii w szkole”. Inicjatywa ta wpisuje się w szereg akcji podejmowanych przez Kościół, katechetów oraz rodziców, mających na celu wyrażenie stanowczego sprzeciwu wobec krzywdzących i niesprawiedliwych działań Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczących szkolnych lekcji religii. Zachęcamy rodziców i wszystkie osoby, którym leży na sercu wychowanie dzieci i młodzieży w duchu wartości chrześcijańskich, do przyłączenia się do akcji i podpisanie protestu skierowanego do Minister Edukacji. Można to zrobić poprzez stronę internetową diecezji gdańskiej w zakładce aktualności albo poprzez link na stronie naszej parafii.

2. Zgodnie z zarządzeniem ks. Arcybiskupa od 15 sierpnia br. wchodzą w życie w naszej parafii
Standardy Ochrony Małoletnich. Są będą dostępne na stronie internetowej naszej parafii.

3. Zachęcamy do nabywania i czytania
prasy katolickiej. Czasopisma są wyłożone przy wyjściu z kościoła.

4. Metropolita gdański udziela
dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych 16 sierpnia br. Osoby korzystające ze zwolnienia zobowiązuje się do odmówienia dowolnej modlitwy w intencji powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

Wójt Gminy Szemud wraz z Gminnym Centrum Kultury zapraszają do Szemuda na
Plener "Moc sztuki", który odbywać się będzie przy Centrum Samorządowym w dniach 16 - 18 sierpnia. Tworzyć tam będą malarze, rzeźbiarze, ceramicy i rękodzielnicy. Będzie można "podglądać" artystów podczas pracy, a także zakupić ich dzieła. W tych dniach przy okazji pleneru czynny będzie bezpłatny "dmuchaniec" dla dzieci., a 17 i 18 sierpnia odbędą się warsztaty malarskie dla dzieci i młodzieży "Kolorowa Paleta".
Organizatorzy zapraszają także na Wiejską Potańcówkę, która będzie miała miejsce 16 sierpnia od godz.18:00. Zagrają kaszubskie kapele.
Wstęp wolny!

Komenda Powiatowa
Policji w Wejherowie przekazuje ostrzeżenie przed oszustami podającymi się za policjanta, prokuratora, pracownika banku, pracownika socjalnego lub innych instytucji. Policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy. Gdy ktoś otrzyma taki telefon – powinien się rozłączyć.