Ogłoszenia 8 września 2019 r.

1. Zapraszamy na spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej w niedzielę 15 września po Mszy świętej o godz. 11.30.

2. Chłopców którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy na spotkanie w sobotę 5 października o godz. 9.45

3. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania rozpocznie swoje cotygodniowe spotkania. Do wyboru poniedziałek godz. 19.00 lub piątek godz. 19.00.
Jednocześnie zapraszamy osoby świeckie gotowe zaangażować się w pomoc w prowadzeniu spotkań dla tej młodzieży, podobnie jak w ostatnim roku. Mile widziana jest także aktywność rodziców młodzieży. W tej sprawie prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

4. Po okresie urlopowo-wakacyjnym wznawiamy wykłady ks. dr Jacka Nawrota - najbliższy w czwartek o godz. 19.30 w kościele. Temat: Przemienienie śmierci czyli wiara w zmartwychwstanie Serdecznie zapraszamy.

5. Parafia w Czeczewie obchodzi swój odpust Matki Bożej Bolesnej w niedzielę 15 września. Suma o godz. 11.30.

6. Nabożeństwo Fatimskie odbędzie się w piątek 13 września. O 19.30 różaniec, następnie o 20.00 Msza święta zakończona procesją ze świecami. Zapraszamy.

7. Zapraszamy na sesję biblijną dla kobiet pt. "Piękno i siła kobiety", która odbędzie się w sobotę 14 września br. w Szkole Podstawowej w Bojanie w godzinach od 9.30 do 19.00. zakończona Eucharystią o godz. 18.00 w kościele. Zapraszamy kobiety w każdym wieku, które chcą poznać prawdę sobie, o kobiecym pięknie, wartości i godności i życiowej misji. Sesję poprowadzi Irena Neumueler - teolog, nauczyciel, doradca chrześcijański, autorka wielu projektów rozwojowych dla kobiet. Więcej szczegółów na plakacie.

8. Żeński Zespół Wokalny "Jagiellonki" oraz osoby chętne do współpracy zapraszamy na spotkanie organizacyjne i pierwszą próbę w środę 11 września na godzinę 19.00.

9. Schola dziecięca "Jagiellonki" swoją pierwszą próbę po wakacjach będzie miała w sobotę 14 września o godz. 10.00. Zapraszamy dzieci, które już śpiewały w "Jagiellonkach", jak również nowe, które chcą śpiewać Panu Bogu i ludziom.

10. W sobotę 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego na lotnisku Włocławek-Kruszyn odbędzie się wielkie wydarzenie modlitewne "Polska pod Krzyżem". Jest to reakcja świeckich i duszpasterzy na kryzys wiary, który dotyka Kościół. Wobec bluźnierstw, profanacji sakramentów, świętych wizerunków, głośnych odejść kapłanów i wzmożonej agresji antychrześcijańskich ideologii potrzebna jest wielka modlitwa.
W naszej parafii w tym dniu w łączności z Włocławkiem organizujemy Wieczór modlitwy.
15:00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia z wystawieniem Najświętszego Sakramentu - okazja do indywidualnej adoracji
17:30 - Różaniec Święty - Tajemnice Bolesne.
18:00 - Msza Święta z retransmisją homilii wygłoszonej w tym dniu we Włocławku na lotnisku.
19:00 - Droga Krzyżowa wokół kościoła, zakończona pod krzyżem Golgoty.

Sołtys oraz Urząd Gminy Szemud zapraszają na zebranie sołeckie, które odbędzie się w poniedziałek 9 września w SP w Bojanie o godz. 18.00. Tematem zebrania będzie wybór sołtysa oraz podział środków sołeckich na rok 2020.

Zarząd Gminny OSP zaprasza na Zawody Sportowo - Pożarnicze Gminy Szemud, które odbędą się w niedzielę 8 września o godz. 13.00. w Kielnie przy ul. Oliwskiej (skrzyżowanie z ul. Polną). Rywalizować będą drużyny dorosłe ( w tym kobiece ) oraz młodzieżowe.

Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej przy szkole w Bojanie zaprasza chłopców szukających nowych wyzwań z klas 5 lub wyższych na zbiórki harcerskie. Najbliższa 14 września o godz. 10.30 pod szkołą.