Ogłoszenia 17 grudnia 2023 r.

1. Serdecznie zapraszamy na ostatni tydzień rorat: w poniedziałek, środę i piątek o 7.00, w sobotę o 9.00, natomiast we wtorek i czwartek o 18.00. Wytrwajmy w modlitwie!

Spowiedź świąteczna odbędzie się we wtorek 19 grudnia w godz. od 8.00 do 9.00 oraz od 16.00 do 16.45 i od 17.15 do 18.00. Będą też spowiadać księża z parafii całego dekanatu. Skorzystajmy z tej okazji! W kolejnych dniach spowiada u nas tylko jeden ksiądz, bo drugi pomaga w sąsiednich parafiach.

Okazja do spowiedzi przed świętami dodatkowo jeszcze w środę i czwartek od 17.30 do 18.00, w piątek i sobotę od 17.00 do 18.00 i po Mszy św. wieczornej do 19.30.

4. Spotkanie dla
rodziców dzieci pierwszokomunijnych będzie w poniedziałek 18 grudnia o 19.00 w kościele. Prosimy o obecność.

Najświętszego Sakramentu w poniedziałek od 17.30 do 18.00 oraz w czwartek po Mszy św. wieczornej do 21.00. Adoracja prowadzona przez Grupę Uwielbienia od godz. 20.00.

6. Kapłan odwiedzi
chorych z Komunią świętą w sobotę od godz. 11.00. Można zgłaszać też dodatkowe osoby przed świętami.

7. W naszej parafii powstaje inicjatywa
Żywego Różańca za współmałżonka. Serdecznie zapraszamy do nowej Róży różańcowej.

Opłatek na Boże Narodzenie można nabyć przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii. Ofiary, które zechcemy przy tej okazji złożyć będą przeznaczone na spłatę kredytu na parking przy kościele.

9. Ministranci i lektorzy naszej parafii przygotowali
akcję „Słodka niedziela”. Po Mszy św. można nabyć pyszne ciasta. Zgromadzone  środki zostaną przeznaczone na fundusz ministrancki. Serdecznie zapraszamy.
Ministrantów i lektorów wraz z rodzicami zapraszamy na
spotkanie opłatkowe w piątek o 19.00. Wcześniej Msza św. o 18.00.

10. Do kosza umieszczonego z przodu kościoła można składać
dary - środki czystości, bądź żywność z dłuższym okresem przydatności - dla rodzin w potrzebie z naszej parafii. Będą dostarczone do rodzin przed świętami.

11. W ostatnią niedzielę, w ramach
kolekty budowlanej, zebraliśmy 5100 zł plus indywidualne ofiary 1000 i 3000 zł. Za wszelkie okazane w ten sposób wsparcie parafii serdecznie dziękujemy.

12. Będziemy obsadzać i
ustawiać choinki w kościele. Uprzejmie prosimy mężczyzn o pomoc – w środę, bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, tj. o 18.45.

13. Zbliża się czas wizyty duszpasterskiej, czyli
kolęd. Bardzo prosimy drogich Parafian o pomoc w przekazaniu wydrukowanego planu kolęd wraz z życzeniami na Boże Narodzenie. Osoby, które mogłyby zanieść te informacje do skrzynek pocztowych na swojej ulicy lub nawet dalej – prosimy o podejście po Mszy św. do zakrystii albo o kontakt w innej formie.
To nowy sposób dotarcia do obecnych i nowych Parafian,
forma apostołowania. Z góry dziękujemy.

14. W związku z tym, że Wigilia przypada
w niedzielę a Boże Narodzenie w poniedziałek - katolik powinien być na Mszy św. w oba wymienione dni. Pasterka o północy czyni zadość Bożemu Narodzeniu, a wcześniejsze Msze święte - niedzieli.