Ogłoszenia 19 lutego 2023 r.

1. W najbliższą środę rozpoczynamy Wielki Post – czas nawrócenia i pokuty, czas podejmowania postanowień: dobrych czynów, modlitwy, jałmużny i wyrzeczeń.
W
Środę Popielcową Msze święte połączone z obrzędem posypania głów popiołem o godzinie 7.00, 16.30, 18.00 i 19.30. W tym dniu dorosłych obowiązuje ścisły post: jeden posiłek do syta i dwa dla podtrzymania sił a wszystkich powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych.

2. Zachęcamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach:
-
Droga krzyżowa w piątki: dla dzieci o 17.15. Dla dorosłych o 18.45. Będzie ona prowadzona przez kolejne grupy i wspólnoty naszej parafii.
-
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.45.

3. W związku z
trzęsieniem ziemi, które w ostatnich dniach miało miejsce w Turcji i Syrii, nasza parafia w mijającym tygodniu zebrała i przekazała 2668 zł na pomoc poszkodowanym.

4.
Rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania serdecznie zapraszamy na spotkanie dzisiaj bezpośrednio po Mszy św. o 16.00, tj. około godz. 16.45.

5.
Rada duszpasterska odbędzie się w sobotę 25 lutego o godz. 9.30 w sali na plebanii. Serdecznie zapraszamy.

6. Wystawienie
Najświętszego Sakramentu w poniedziałek od 17.30 do 18.00 i w czwartek po Mszy św wieczornej do 21.00.

7. Tydzień temu zebraliśmy w ramach
kolekty budowlanej 6500 zł. Za wszystkie ofiary serdecznie w imieniu całej parafii dziękujemy.

8. Prosimy, aby
nie wchodzić na teren cmentarza w czasie porywistych wiatrów, zwłaszcza potwierdzonych alertami meteorologicznymi. Dbajmy o własne bezpieczeństwo. W zeszłym roku jedno z drzew tworzących ogrodzenie cmentarza upadło na groby, szczęśliwie nie wyrządzając żadnych szkód.

9. Zachęcamy do kupowania i czytania
prasy katolickiej. Jest nowy numer "Listu do Pani"

Dodatkowe:
Zbliża się czas rozliczeń podatkowych. Zachęcamy, aby przekazywać
1,5% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego - również na naszą parafię św. Jadwigi Królowej w Bojanie.Numer KRS naszej parafii to 0000208974.

Wójt Gminy Szemud zaprasza na
Dzień Otwarty Centrum Samorządowego w Szemudzie, który odbędzie się w niedzielę 26 lutego w godz. 10.30 - 17.30. Możliwe będzie zwiedzanie całego obiektu. Udostępnione do oglądania będą samochody strażackie, policyjne i innych służb. Wystąpią dzieci ze szkół gminy Szemud. W programie atrakcje dla dzieci oraz iluzjonista.

Sołtys Bojana zaprasza na
wykład pt. „Klucz do samego siebie” – aby przyjrzeć się temu, co ważne w człowieczeństwie, odnaleźć klucz do bycia sobą i spełnienia się w życiu w zgodzie z własnymi wartościami - dnia 26 lutego o godz. 17.00 w nowej auli przedszkola przy parafii. Prelegenci: Bogusław Owsiany i Edyta Tombarkiewicz.