Ogłoszenia 19 marca 2023 r.

1. Uroczystość bierzmowania w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 26 marca o godz. 13.00. Udzieli go bp Wiesław Szlachetka. Młodzież uczestniczy w spotkaniach codziennie o godz. 19.00 do soboty włącznie. Spowiedź w ramach tych spotkań w środę. Okazja do spowiedzi dla rodzin i świadków – w sobotę od 8.00 do 9.00 i od 17.00 do 18.00.

Nocna Droga Krzyżowa odbędzie się w piątek 24 marca. Rozpoczniemy ją Mszą świętą w kościele o 20.00, po niej nastąpi przemarsz najpierw ulicami Bojana a potem okolicznymi lasami i powrót do kościoła około północy. Zasadą jest marsz w milczeniu, na głos czytamy tylko rozważania na stacjach. Osoby chętne do wzięcia udziału w tej drodze krzyżowej prosimy o przygotowanie właściwego obuwia i latarek.
W tym samym dniu zwyczajna
Droga Krzyżowa dla dorosłych będzie o godz. 18.30. Koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45.

3. Uroczystość
św. Józefa przypada w tym roku w poniedziałek 20 marca zaś Zwiastowanie Pańskie będziemy przeżywać w sobotę 25 marca. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego - podczas Mszy świętej o godz. 9.00.

4. Za tydzień rozpoczniemy
rekolekcje wielkopostne. Potrwają do środy 29 marca. Poprowadzi je ks. prof. dr hab. Dariusz Kotecki. Zarezerwujmy sobie ten czas dla Pana Boga.

Najświętszego Sakramentu w poniedziałek od 17.30 do 18.00 oraz w czwartek po Mszy św wieczornej wyjątkowo do 19.00.

6. Nasze
Przedszkole Niepubliczne im. Jana Pawła II rozpoczęło zapisy dzieci na nowy rok przedszkolny. Przyjmujemy dzieci z roczników 2019, 2020, 2021. Serdecznie zapraszamy!

7. Tydzień temu zebraliśmy
w ramach kolekty budowlanej 7200 zł w tym 2000 zł od jednego ofiarodawcy. Za wszystkie ofiary serdecznie w imieniu całej parafii dziękujemy.
Obecnie gotowych jest już około 90 % nowych miejsc parkingowych. Bardzo prosimy, aby
parkować ściśle według miejsc wyznaczonych żółtymi lub szarymi liniami: na obrzeżach parkingu w poprzek dróg dojazdowych a w środku równolegle do nich. W ten sposób maksymalnie wykorzystamy pojemność parkingu, jednocześnie zachowując przejezdność.

Urząd Gminy Szemud a także Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej od poniedziałku 20 marca będą działały
w nowej siedzibie tzn. w Centrum Samorządowym przy ul. Samorządowej 1. Dla pierwszych dziesięciu osób przygotowano niespodzianki.

Gmina Szemud oraz Proboszcz Parafii pw. św. Wojciecha w Kielnie zapraszają na „
Pomorski Festiwal Pieśni Wielkopostnej” - w sobotę w kościele w Kielnie. W godzinach od 10.00 do 16.00 wystąpi 20 chórów z Polski. Msza św. o godz. 17.00, a po niej odbędzie się Gala Festiwalu.

Stowarzyszenie Koinonia Jan Chrzciciel zaprasza na
warsztaty rozwojowe dla rodziców w ramach Klubu Rodzica przy Przedszkolu Jana Pawła II w Bojanie. Najbliższe warsztaty z Pozytywnej Dyscypliny poprowadzone przez Justynę Brzozak odbędą się w sobotę 25 marca w godz. 10.00-12.00.

Kiermasz Wielkanocny Warsztatu Terapii Zajęciowej odbędzie się w sobotę 1 kwietnia w godz. 10.00-15.00 w budynku starej szkoły. Zostaną zaprezentowane prace i wyroby uczestników warsztatu.

Komenda Policji w Wejherowie ostrzega, szczególnie seniorów, przed oszustami próbującymi wyłudzić pieniądze. Podają się oni za policjantów, pracowników socjalnych, personel banku lub innych instytucji. Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy!