Ogłoszenia 2 czerwca 2024 r.

1. Odpust naszej parafii będziemy obchodzić w sobotę 8 czerwca. Suma odpustowa rozpocznie się o godz. 17.00. Poprowadzi ją i kazanie wygłosi ks. Dr Ryszard Różycki.
Po Mszy świętej organizujemy
poczęstunek i jednocześnie występy na scenie i zabawę na placu przy kościele. Będzie też dmuchaniec dla dzieci.
Okazja do złożenia ofiary na przygotowanie
poczęstunku na odpust – dzisiaj przy wyjściu z kościoła. Prosimy także o zgłaszanie się osób, które zechciałyby przygotować jakiś posiłek – można zapisać się przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.
Organizujemy
loterię fantową – dochód z niej będzie przeznaczony na rzecz parafii. Każdy los wygrywa. Chętni mogą przynieść fanty – nowe, nieużywane.
Serdecznie zapraszamy na odpust wszystkich parafian, całe rodziny.
Niech połączy nas najpierw modlitwa a po niej wspólny posiłek i zabawa.

Najświętszego Sakramentu w poniedziałek od 17.30 do 18.00 oraz w czwartek po Mszy św. wieczornej do 21.00. Okazja do spowiedzi przed 1 piątkiem od 19.00 do 20.00. Grupa uwielbienia poprowadzi adorację od godz. 20.00.

3. W oktawie
Bożego Ciała procesja codziennie do czwartku włącznie po Mszy św. wieczornej. W czwartek - poświęcenie plonów ziemi i wianków. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4. W
I piątek miesiąca czerwca - okazja do spowiedzi od 6.30 do 7.00 i od 16.30 do 18.00.
Kapłan odwiedzi
chorych z Komunią św. w sobotę 8 czerwca.

5. Zapraszamy na
nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy świętej o 18.00, w soboty po Mszy św. o 9.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30.

Kurs przedmałżeński dla narzeczonych odbędzie się w parafii w Chwaszczynie w sobotę 15 czerwca w godzinach od 10.00 do 16.00. Zapisy na miejscu.

7. Za tydzień będzie nasza
kolekta budowlana, którą polecamy ofiarności wiernych.

III Festiwal dla Życia oraz XII Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się 16 czerwca w Gdańsku.
Uczestnictwo w Marszu to okazja, aby dać publiczne świadectwo przywiązania do wyznawanych wartości: życia od poczęcia oraz rodziny. Marsz rozpocznie się o godzinie 15:00 pod Kaplicą Królewską w Gdańsku. Festiwal zaś na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku od 16:00 do 21:30. Koncerty: Mocni w Duchu, Arka Noego, Edzio oraz Łzy Adama Konkola.
Będą liczne strefy: modlitwy, wspólnot, małżeństw, dla dzieci, wydawnictw, specjalistów, gastronomiczna. W tym roku jest też nowa strefa – inspiracji.
Szczegóły na
stronie internetowej diecezji gdańskiej.