Ogłoszenia 2 kwietnia 2023 r.

1. W piątek odbyła się droga krzyżowa ulicami Bojana. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego szczególnego nabożeństwa. Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej za zapewnienie bezpieczeństwa na trasie przemarszu.

2. W naszej parafii
rozpoczynamy comiesięczne spotkania młodzieży – pierwsze w poniedziałek o godz. 19.00 w sali nad zakrystią. Serdecznie zapraszamy, w sposób szczególny młodzież, która przyjęła ostatnio bierzmowanie!

Okazja do spowiedzi w poniedziałek, od 7.00 do 7.30 i od 17.30 do 18.00, we wtorek od 7.00 do 7.30 i od 19.00 do 20.00 i w środę od 7.00 do 7.30 i od 18.30 do 19.30. Ponadto w Chwaszczynie w środę od 20.00 do 21.00.

4. Przed nami
Wielki Tydzień. Serdecznie zachęcamy do udziału w całym Triduum Paschalnym.
W
Wielki Czwartek dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa - Msza św. o godzinie 18.00. Po Mszy św. adoracja przy ciemnicy do godziny 24.00 a w piątek od 9.00.
W
Wielki Piątek droga krzyżowa o godz. 15.00. Liturgia Męki Pańskiej o godzinie 18.00. Później adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 24.00. W tym dniu dorosłych (od 18 do 60 lat) obowiązuje ścisły post: jeden posiłek do syta i dwa dla podtrzymania sił a wszystkich (poza małymi dziećmi) powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych. Komunia w Wielki Piątek jest jednocześnie pierwszopiątkową.
W
Wielką Sobotę uroczysta liturgia Wigilii Paschalnej Zmartwychwstania Pańskiego o godzinie 21.00. Na zakończenie tej liturgii w nocy odbędzie się procesja rezurekcyjna. Przynieśmy ze sobą świece, aby głębiej przeżyć liturgię światła i chrztu a także chorągiewki, flagi, aby podkreślić radość w procesji wielkanocnej. Prosimy też o przygotowanie chorągwi parafialnych. Nie będzie procesji w niedzielę rano.

Poświęcenie pokarmów w sobotę - od 10.30 do 14.30 co pół godziny.

6. Szczegółowy
plan Triduum wraz z godzinami adoracji poszczególnych wspólnot jest wywieszony w gablocie. Jest też dostępny na stronie internetowej parafii.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. poranna o godz. 6.00. Następnie Msze św. o 10.00, 11.30 i 16.00. Nie będzie Mszy św. o 8.30. Kolekta świąteczna jest jednocześnie naszą budowlaną. W II święto Wielkanocy msze święte jak w niedziele. Kolekta będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Seminarium Duchowne w Gdańsku – Oliwie.

Najświętszego Sakramentu w poniedziałek od 17.30 do 18.00.

Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można złożyć przy wyjściu z kościoła.

Trwają zapisy do naszego Przedszkola im. Jana Pawła II. Telefon i strona internetowa – informację podajemy w gablocie ogłoszeniowej i na stronie www parafii. (tel. 780 606 706, www.bojanojp2.pl )

11. Ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda zachęca wszystkich Diecezjan do uczestnictwa w
marszu wdzięczności za świętego Jana Pawła II, który 2 kwietnia o g. 15:00 rozpocznie się w bazylice Mariackiej w Gdańsku.

12. Do kosza umieszczonego z przodu kościoła będzie można składać
dary dla potrzebujących - środki czystości, żywność z dłuższym okresem przydatności. Zostaną dostarczone do rodzin przed świętami.

13. Przy parkingu i Golgocie zostały postawione
lampy oświetleniowe. Łącznie z przygotowaną wcześniej instalacją, to koszt 33000 zł. To dodatkowy, ale niezbędny wydatek, z zachowaniem odpowiedniej kolejności działania – położeniem przewodów przed pokryciem kostką brukową. Serdecznie dziękujemy za pomoc i pracę panu Kazimierzowi Mach i innym zaangażowanym osobom.

Dzisiaj spotkania przy kawie i cieście po niedzielnych Mszach świętych. Serdecznie zapraszamy do sali na plebanii.