Ogłoszenia 21 maja 2023 r.

1. Nasza parafialna piesza pielgrzymka powraca dzisiaj z Wejherowa do Bojana – szacunkowo między godziną 18.00 a 19.00. Wyjdźmy naprzeciw pielgrzymów i powitajmy ich serdecznie!

2. Dzieci klas IV
rocznicę I Komunii św. będą obchodzić w niedzielę 28 maja o godz. 11.30. Spowiedź dla dzieci i rodziców przed rocznicą I Komunii Świętej w piątek od 16.30 do 18.00.

Spotkanie biblijne odbędzie się w środę o godz. 19.15 w sali na plebanii. Serdecznie zapraszamy.

Czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego – zgodnie z zarządzeniem ks. Arcybiskupa będzie we wszystkich kościołach diecezji w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
U nas w sobotę, 27 maja czuwanie modlitewne wspólnoty Koinonia Jan Chrzciciel zacznie się o godz. 19.30. Msza święta o godz. 22.00. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich chętnych.
Natomiast diecezjalnym zakończeniem czuwań w parafiach będzie uroczysta
Eucharystia w bazylice Mariackiej w Gdańsku o godzinie 23.00.

6. Tydzień temu zebraliśmy
w ramach kolekty budowlanej 7400 zł oraz 750 zł na orkiestrę na pieszą pielgrzymkę do Wejherowa. Za wszystkie ofiary serdecznie w imieniu całej parafii dziękujemy.

7. Z uwagi na obecną sytuację – jest tylko jeden kapłan –
Msze święte wieczorne od poniedziałku do piątku będą o godz. 18.00 i o 18.45 – a w sobotę zwyczajnie o 9.00 i 18.00.

Najświętszego Sakramentu w poniedziałek od 17.30 do 18.00 oraz w czwartek po Mszy św wieczornej do 21.00.

9. Zapraszamy na
nabożeństwo majowe codziennie po Mszy świętej o 18.00, w soboty po Mszy św. o 9.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30.

10. Trwają nadal
zapisy do naszego Przedszkola im. Jana Pawła II. Telefon i strona internetowa – te informacje podajemy w gablocie ogłoszeniowej i na stronie www parafii. (tel. 780 606 706, www.bojanojp2.pl )

Film „Niebo nie może czekać” jest od piątku wyświetlany w kinach. Jest to opowieść o Carlo Acutis, zmarłym w 2006 r. piętnastoletnim błogosławionym, wielkim czcicielu Eucharystii, patronie młodzieży i internetu. To film międzypokoleniowy. Polecamy.

Wójt Gminy Szemud oraz Gminne Centrum Kultury zapraszają na
przedstawienie pt. "Nowe Przygody Smoka Jabberwocka" (czyt. Dżaberłoka) z okazji Dnia Dziecka, które odbędzie się 31 maja o godz. 18.00 w sali widowiskowej Centrum Samorządowego w Szemudzie. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w hali sportowej w Szemudzie, bądź przez kontakt telefoniczny. Więcej informacji na stronie Gminnego Centrum Kultury.

Zebranie Wiejskie z inicjatywy sołtysa odbędzie się 25 maja o godz.18.00, w siedzibie OSP w Bojanie. Dotyczy sprawozdania finansowego za ubiegły rok oraz spraw bieżących. Prosimy o parkowanie aut po drugiej stronie ulicy.
Sołtys Bojana wraz z OSP zapraszają na I edycję KIERMASZU ROZMAITOŚCI, który odbędzie się na działce naprzeciwko remizy w sobotę 27 maja w godz.od 11.00 do 15.00.