Ogłoszenia 25 lutego 2024 r.

1. Zachęcamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach:
-
Droga krzyżowa w piątki: dla dzieci o 17.15. Dla dorosłych o 18.45. Już dzisiaj zapowiadamy także nocną drogę krzyżową w dniu 15 marca i drogę krzyżową ulicami Bojana 22 marca.
-
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.45.

2. W
I piątek miesiąca - okazja do spowiedzi od 6.30 do 7.00 i od 16.30 do 18.00.
W
I sobotę miesiąca czcimy Niepokalane Serce Maryi. Po Mszy św. o 9.00 różaniec. Zapraszamy już od 8.45, aby modlić się za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli.
()

Najświętszego Sakramentu w poniedziałek 17.30 do 18.00 i w czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00.

Nasze Przedszkole Niepubliczne im. Jana Pawła II prowadzi zapisy dzieci na nowy rok przedszkolny. Szczegółowe informacje na plakatach i na stronie www.bojanojp2.pl

5. Trwa czas rozliczeń podatkowych. Zachęcamy, aby przekazywać
1,5% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego - również na naszą parafię św. Jadwigi Królowej w Bojanie. Numer KRS naszej parafii: 0000208974

6. Dzisiaj, w 2 niedzielę Wielkiego Postu („Ad Gentes”) ofiary składane przy wyjściu z kościoła przeznaczone są na
wsparcie polskich misjonarzy.

Za tydzień okazja do spotkania przy kawie i cieście po niedzielnych Mszach świętych. Zapraszamy.

Sołtys Bojana zaprasza na
spotkanie „Siła i moc kobiet” 7 marca w godz.17.00-20.00 do Auli Jana Pawła II, przy ul. Wawelskiej w Bojanie. W programie krótki wykład, zabiegi i inne niespodzianki dla kobiet. Zgłoszenia i szczegóły na plakacie i na stronie "Sołtys Bojano".

Wójt Gminy Szemud zaprasza mieszkańców w
80 rocznicę walk Partyzantów Zgrupowania
„Gryf Pomorski” z Koleczkowa i Bojana nad Sleżą – 29 lutego br.:

8:30 - hołd przy pomniku Partyzantów Kaszubskich w Koleczkowie
9:00 - Odsłonięcie i poświęcenie pomnika bitwy nad Sleżą przy zabytkowej Remizie OSP w Bojanie
9:30 - Złożenie kwiatów na grobie Partyzantów Zgrupowania „Gryf Pomorski” w Kielnie.
W Centrum Samorządowym w Szemudzie:
10:00 - przekazanie nowego Sztandaru Szkoły Podstawowej im. Partyzantów Kaszubskich w Koleczkowie, promocja książki Bolesława Borka „Nad Sleżą. Zarys walk Kaszubów lesockich.”
17:00 - Koncert Zespołu "Koleczkowianie" dedykowany Tadeuszowi Dargaczowi. Bezpłatne wejściówki do pobrania w urzędzie gminy.