Ogłoszenia 25 sierpnia 2019 r.

1. W liturgii w poniedziałek obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

2. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w poniedziałek 2 września o godz. 8.00.

3. Kurs przedślubny dla narzeczonych odbędzie się w parafii w Chwaszczynie w sobotę 31 sierpnia w godz. 10.00-16.00 w salce na plebanii przy ul. Żeromskiego 1. Zapisy w dniu rozpoczęcia kursu.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

Komitet organizacyjny Charytatywnego Festynu Sołeckiego "Pożegnanie Lata", zaprasza do wspólnej zabawy w niedzielę, 25 sierpnia na boisku sportowym przy ul. Warszawskiej w Bojanie. W programie koncerty Dżaniego wraz z zespołem cyganów, Roberto Zucaro, Małgorzaty Kaszubowskiej i Juana Felipe Alvarado. Organizowane są również biegi i rajd nordic walking. Podczas festynu będziemy zbierać fundusze na rehabilitację 22- letniego Roberta. Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Więcej szczegółów na fb.

Wójt Gminy Szemud oraz Komitet Organizacyjny zapraszają na Dożynki Gminne - 1 września w Szemudzie. O 13.00 - Msza św. w intencji rolników, około 14.00 - uroczysty przejazd maszyn rolniczych i najbardziej pomysłowych pojazdów dożynkowych, od 15.30 program artystyczny a w nim - przejażdżki czołgiem, pokazy strongmanów, występy zespołów ludowych, kabaretu Rewers, koncert zespołu Loka oraz Baciary; pokaz laserowy i sztucznych ogni. Imprezie towarzyszyć będzie wesołe miasteczko. Zapraszamy!

Ochotnicza Straż Pożarna Kielno oraz ośrodek "Nasze Zdrowie" organizują coroczną akcję oddawania krwi - w sobotę 31 sierpnia w godzinach 8.00-12.00, w ośrodku zdrowia w Kielnie. Każdy, kto ma możliwości zdrowotne, może oddać krew - najcenniejszy lek, który dla wielu osób będzie jedynym ratunkiem.