Ogłoszenia 26 listopada 2023 r.

1. W mijającym tygodniu obchodziliśmy wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Serdecznie dziękujemy pani dyrygentce Oli i panu organiście, Tomaszowi, jak również wszystkim chórzystkom i dzieciom ze scholi za uświetnianie liturgii Mszy świętych śpiewem i oprawą muzyczną i trud przygotowań. Niech Pan Bóg im obficie błogosławi.
Zapraszamy kolejne chętne do śpiewania osoby, zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych, w tym mężczyzn.

Zapraszamy młodzież od klasy 8 szkoły podstawowej i starszych na spotkanie – studium biblijne w poniedziałek 27 listopada o 19.00 w salce kościelnej. Prosimy o zabranie egzemplarzy Pisma św. lub instalację odpowiedniej aplikacji na telefonie. Zaproszenie szczególnie skierowane jest do osób, które z różnych względów nie uczęszczają na lekcje religii w szkole średniej. Informacje znajdują się na plakacie. Ks. Marcin serdecznie zaprasza.

Najświętszego Sakramentu w poniedziałek od 17.30 do 18.00 oraz w czwartek po Mszy św. wieczornej do 21.00.
W
I piątek miesiąca - okazja do spowiedzi od 6.30 do 7.00 i od 16.30 do 18.00.
W
I sobotę miesiąca czcimy Niepokalane Serce Maryi. Po Mszy św. o 9.00 różaniec. Zapraszamy już na 8.45, aby zgłębiać kult św. Andrzeja Boboli.
Kapłan odwiedzi
chorych ze spowiedzią i Komunią św. w sobotę od godz. 11.00.

4. Można już nabywać
świece Caritas w ramach corocznej akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – w obecnym roku w rekomendowane ofiary wynoszą 10 zł za małą i 20 zł za dużą świecę.

5. Za kilka tygodni czas świąteczny. Będziemy zamawiać
choinki do udekorowania kościoła. Jeśli jednak ktoś chciałby odstąpić choinkę ze swojej posesji, prosimy o kontakt.

Opłatek na Boże Narodzenie można nabyć przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii. Ofiary, które zechcemy przy tej okazji złożyć będą przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii – obecnie jest to spłata kredytu na parkingu przy kościele.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania
prasy katolickiej.

8. Kontynuujemy tradycję
spotkań przy kawie i cieście po niedzielnych przedpołudniowych Mszach świętych. Najbliższa taka okazja w niedzielę 3 grudnia. Serdecznie zapraszamy.

9. Parafia pw. św. Szymona i Judy Tadeusza
w Chwaszczynie organizuje kurs przedmałżeński dla narzeczonych - od 27 do 30 listopada br. Spotkania będą odbywały się w salce na plebani – ul. Żeromskiego 1. Początek spotkań o 19.00. Zapisy na miejscu.

Sołtys Bojana zaprasza na uroczyste
zapalenie światełek na choince sołeckiej oraz tradycyjne odśpiewanie kolędy – 9 grudnia o godz. 16.00. Następnie o godz. 17.00 odbędzie się rodzinny spektakl pt. „Opowieść Wigilijna" - w Auli Przedszkola obok kościoła. Przewidziane są słodkie
niespodzianki dla dzieci.

Kiermasz Bożonarodzeniowy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Bojanie – odbędzie się w sobotę 9 grudnia od 10.00 do 15.00 w budynku obok dawnej szkoły przy ul. Wybickiego 3.