Ogłoszenia 26 lutego 2023 r.

1. Decyzją Księdza Arcybiskupa - w odpowiedzi na apel przewodniczącego KEP - 26 lutego, po Mszach św. we wszystkich kościołach naszej archidiecezji przeprowadzana jest zbiórka ofiar pieniężnych na rzecz poszkodowanych w wyniku wojny na Ukrainie. Ofiarę można złożyć przy wyjściu z Kościoła.

2. Zachęcamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach:
-
Droga krzyżowa w piątki: dla dorosłych o 18.45; dla dzieci natomiast nastąpiła zmiana na nieco wcześniejszą porę, tj. na godz. 17.00.
-
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.45.

Młodzież przygotowująca się do bierzmowania wznawia swoje spotkania odpowiednio w środę o 19.00 i piątek o 19.30.

Najświętszego Sakramentu w poniedziałek od 17.30 do 18.00 i w I czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej - do godz. 21.00. Okazja do spowiedzi przed Mszą świętą i od 19.00 do 20.00.
I piątek miesiąca - okazja do spowiedzi od 6.30 do 7.00 i od 16.30 do 18.00.
I sobotę miesiąca czcimy Niepokalane Serce Maryi. Po Mszy św. o 9.00 różaniec.
Kapłan odwiedzi
chorych ze spowiedzią i Komunią św. w sobotę od godz. 12.00.

W pierwsze soboty miesiąca Żywy Różaniec modli się o pokój za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli. Warto przypomnieć, że jego relikwie znajdują się w naszym ołtarzu w kościele. Chcemy ożywić kult Boga przez tego wyjątkowego męczennika. Zapraszamy w sobotę na 8.45, aby wspólnie przybliżyć sobie postać św. Andrzeja.

Poświęcenie książeczek do nabożeństwa dzieci komunijnych odbędzie się 5 marca podczas Mszy św. o godz. 11.30. Modlitewniki dla dzieci już zostały zamówione w celu ujednolicenia. Dzieci wraz z rodzicami serdecznie zapraszamy.

Nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych odbędą się w dniach od 27 lutego do 2 marca w parafii św. Mikołaja w Szemudzie. Początek o godz. 19.00.

Za tydzień okazja do spotkania przy kawie i cieście po niedzielnych Mszach świętych. Zapraszamy.

Nasze Przedszkole Niepubliczne im. Jana Pawła II rozpoczęło rekrutację na nowy rok szkolny 2023/2024. Przyjmujemy dzieci z roczników 2019, 2020, 2021.
Serdecznie zapraszamy przyszłych przedszkolaków i ich rodziców na
dni otwarte w naszym przedszkolu w dniach od 6 do 10 marca, w godz. 10.00-12.00.

10. Przy wyjściu z kościoła można wziąć ze sobą
skarbonki wielkopostne. W Wielkim Tygodniu będzie można je oddać, przekazując na rzecz ubogich swoją jałmużnę wielkopostną.

11. Zachęcamy do obejrzenia
filmu „Opiekun” o św. Józefie. Jest wyświetlany w kinach od 24 lutego.

Wójt Gminy Szemud zaprasza na
Dzień Otwarty Centrum Samorządowego w Szemudzie - dzisiaj w godz. 10.30 - 17.30. W programie liczne atrakcje dla dzieci.

Gmina Szemud podpisała akt intencyjny o
współpracy z Gminą Smotrycz na Ukrainie, gdzie znajduje się miejsce rehabilitacji dla żołnierzy. Władze Gminy zwracają się z prośbą do nas o pomoc poprzez podarowanie tabletów, laptopów, notebooków. Sprzęt może być używany lecz działający i kompletny, z ładowarką. Zostanie on przekazany rekonwalescentom, aby pomógł w oderwaniu myśli od wojny i w powrocie do zdrowia. Sprzęt można przynosić do Centrum Samorządowego podczas Dnia Otwartego, a później do hal sportowych w Szemudzie, Bojanie i Kielnie.

Sołtys Bojana zaprasza na
wykład „Klucz do samego siebie” – o tym, co ważne w człowieczeństwie, jak odnaleźć klucz do bycia sobą i spełnienia się w życiu w zgodzie z własnymi wartościami - dnia 26 lutego o godz. 17.00 w nowej auli. Prelegenci: Bogusław Owsiany i Edyta Tombarkiewicz.

Po kilkuletniej przerwie
wznawiamy w naszej parafii kurs Alfa. Więcej informacji w zakładce "kurs Alfa"...