Ogłoszenia 26 maja 2024 r.

1. Uroczystość Bożego Ciała będziemy obchodzić w czwartek 30 maja. Msze święte o 8.30, 10.00, 16.00 oraz bezpośrednio po procesji. Procesja wyruszy bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach, jak co roku.

Próba sypania kwiatów dla dzieci odbędzie się w poniedziałek i wtorek o godz. 19.00. Zapraszamy w sposób szczególny również dzieci pierwszokomunijne.

3. Metropolita gdański udziela wiernym na terenie diecezji gdańskiej
dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych - w piątek 31 maja. Kto chce skorzystać ze zwolnienia, powinien odmówić dowolną modlitwę w intencji powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

Odpust naszej parafii będziemy obchodzić w sobotę 8 czerwca. Suma odpustowa rozpocznie się o godz. 17.00.
Po Mszy świętej organizujemy
poczęstunek i jednocześnie występy na scenie i zabawę na placu przy kościele. Serdecznie już dzisiaj zapraszamy całymi rodzinami.
Okazja do złożenia ofiary na przygotowanie
poczęstunku na odpust - będzie w następną niedzielę. Prosimy także o zgłaszanie się osób, które zechciałyby przygotować jakiś posiłek.
Organizujemy
loterię fantową – dochód z niej będzie przeznaczony na rzecz parafii.

Młodzież klas 8 szkoły podstawowej kontynuuje swoje przygotowania do bierzmowania. Spotkanie – do wyboru: we wtorek lub środę o godz. 19.00 w salce nad zakrystią.

Spotkanie młodych jako warsztaty rozwojowe odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00 w salce, zakończone wspólną pizzą i integracją młodych.

7. W
I sobotę miesiąca czcimy Niepokalane Serce Maryi. Po Mszy św. o 9.00 różaniec. Zapraszamy już od 8.45, aby modlić się za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli.
Kapłan odwiedzi
chorych z Komunią św. nie w pierwszą sobotę miesiąca, ale w drugą, tj. 8 czerwca.

Najświętszego Sakramentu w poniedziałek 17.30 do 18.00.

9. Zapraszamy na
nabożeństwa majowe a od soboty czerwcowe codziennie po Mszy świętej o 18.00, w soboty po Mszy św. o 9.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30.

Święcenia kapłańskie odbędą się w sobotę, 1 czerwca, godz. 10.00 w archikatedrze oliwskiej. Zachęcamy do modlitwy w intencji powołań i nowo święconych.

11. Osoby udające się na
pielgrzymkę autokarową śladami bł. Rodziny Ulmów i św. Andrzeja Boboli prosimy o wpłacanie całości opłaty do 2 czerwca - kto dotąd tego nie uczynił.