Ogłoszenia 26 marca 2023 r.

1. Ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda mianował ks. Andrzeja, dotychczasowego wikariusza w Bojanie proboszczem w parafii pw. Św. Marcina w Łebczu – od dnia 2 kwietnia. Serdecznie gratulujemy.
Jednocześnie
dziękuję ks. Andrzejowi za tę krótką – zaledwie 7 miesięczną – ale intensywną pracę duszpasterską w naszej parafii. Drogich wiernych zachęcam do modlitwy w intencji ks. Andrzeja.
Ks. Andrzej będzie kontynuował katechezę w szkole do wakacji.

Spowiedź przedświąteczna odbędzie się w sobotę w godz. 8.00-9.00, 16.00-18.00 (z przerwą 16.45-17.15) i 19.30-20.30. Będą też spowiadali księża z innych parafii. Bardzo prosimy, aby wykorzystać do maksimum tę okazję. Z uwagi na niecodzienną sytuację – ponieważ nie będzie już u nas ks. Andrzeja - spowiedź w niedzielę palmową 2 kwietnia będzie możliwa wyłącznie przed Mszami świętymi, a nie podczas Eucharystii.

3. W piątek odbyła się
Nocna Droga Krzyżowa. Serdecznie dziękujemy za udział i pomoc wszystkim zaangażowanym osobom, w tym także za poczęstunek na zakończenie drogi.
Przed nami
Droga krzyżowa ulicami Bojana. Odbędzie się ona w piątek 31 marca. Zapraszamy całe rodziny. Początek o godz. 18.45, tj. bezpośrednio po Mszy św. Prosimy o zabranie ze sobą lampionów lub latarek. Niech ta droga krzyżowa będzie pięknym świadectwem wiary. Droga krzyżowa dla dzieci o 17.00.

Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego będzie można złożyć w najbliższą niedzielę.

5. Kapłan odwiedzi
chorych ze spowiedzią i Komunią św. w sobotę 1 kwietnia od g.11.00. Zachęcamy do zgłaszania chorych niewychodzących z domu, którzy dotąd nie korzystali ze skarbu Eucharystii.

6. Rozpoczęliśmy
rekolekcje wielkopostne. Msze święte z naukami w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 7.00, 18.00 i 19.30. Zarezerwujmy sobie ten czas dla Pana Boga.

7. Obecnie, z racji rekolekcji, Wielkiego Tygodnia i Świąt nastąpi
trzytygodniowa przerwa w spotkaniach dzieci do 1 Komunii św., które odbywają się w kościele. Wznowienie w drugiej połowie kwietnia.

Najświętszego Sakramentu w poniedziałek od 17.30 do 18.00 oraz w czwartek po Mszy św wieczornej do 21.00.

Za tydzień okazja do spotkania przy kawie i cieście po niedzielnych Mszach świętych. Serdecznie zapraszamy do sali na plebanii.

W pierwsze soboty miesiąca Żywy Różaniec modli się o pokój za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli. Warto przypomnieć, że jego relikwie znajdują się w naszym ołtarzu w kościele. Chcemy ożywić kult Boga przez tego wyjątkowego męczennika. Zapraszamy w sobotę na 8.45, aby wspólnie przybliżyć sobie postać św. Andrzeja.

Odezwa ks. Arcybiskupa
Drodzy Bracia i Siostry! Ostatnie miesiące obfitują w różnego rodzaju ataki na świętego Jana Pawła II. Jest to bezpodstawna próba podważenia jego autorytetu i świętości. W ten sposób pozbawia się zwłaszcza młode pokolenie ważnego punktu odniesienia w sprawach wiary i obyczajów. Radością jest to, że w obronie papieża, oprócz kapłanów i biskupów, stają z odwagą coraz liczniejsi wierni świeccy. W te inicjatywy wpisuje się
marsz wdzięczności za świętego Jana Pawła II, który 2 kwietnia o g. 15:00 rozpocznie się w bazylice Mariackiej w Gdańsku, a zakończy pod pomnikiem Trzech Krzyży.
Zachęcam wszystkich Diecezjan do uczestnictwa w marszu. Dajmy w ten sposób nasze osobiste świadectwo wdzięczności za jego pontyfikat i za jego dwukrotną obecność w naszej archidiecezji.
/-/ + Tadeusz Wojda SAC, Arcybiskup Metropolita Gdański

Kiermasz Wielkanocny Warsztatu Terapii Zajęciowej odbędzie się w sobotę 1 kwietnia w godz. 10.00-15.00 w budynku starej szkoły. Zostaną zaprezentowane prace i wyroby uczestników warsztatu.

Zachęcamy do obejrzenia
w kinach filmu pt. „Święty”. To kryminał inspirowany prawdziwym wydarzeniem, jakim była kradzież relikwiarza św. Wojciecha z katedry gnieźnieńskiej.

Wójt gminy Szemud zaprasza na
Wiosenne Targi Artystyczne –w niedzielę 2 kwietnia, w godz. 12:00 - 16:00 w hali sportowej w Bojanie. W programie: możliwość zakupu rękodzieł świątecznych, warsztaty artystyczne, degustacja dań wielkanocnych. Około 14.30 spektakl dla dzieci w wykonaniu teatru „Mostownia”.