Ogłoszenia 27 października 2024 r.

1. W ostatnich dniach października zapraszamy na modlitwę różańcową: codziennie o 18.30.
Dzieci - w poniedziałek i czwartek o godz. 17.00.

2. Uroczystość
Wszystkich Świętych będziemy przeżywać w piątek 1 listopada. Msze św. jak w niedzielę. Dodatkowa Msza św. o godz. 14.00 - po niej wyruszy procesja na cmentarz.
W sobotę
2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. Msze święte o 9.00, 17.00 i 18.00.

3. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych oraz przyjmą Komunię św. i nie będą przywiązani do grzechu, mogą uzyskać i ofiarować za cierpiących w czyśćcu
odpust zupełny – w dniach od 1 do 8 listopada.

Najświętszego Sakramentu w poniedziałek od 17.30 do 18.00 oraz w czwartek po Mszy św. wieczornej do 21.00. Okazja do spowiedzi przed 1 piątkiem miesiąca od 19.00 do 20.00.
W
I sobotę miesiąca czcimy Niepokalane Serce Maryi. Po Mszy św. o 9.00 różaniec. Zapraszamy już na 8.45, aby zgłębiać kult św. Andrzeja Boboli.
Kapłan odwiedzi chorych ze spowiedzią i Komunią św. w sobotę 9 listopada od godz. 11.00.

5. Serdecznie
zapraszamy dzieci na BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - w czwartek 31 października w sali parafialnej w godzinach 18.00 do 20.00. Na Balu obowiązują przebrania ukazujące Świętych Patronów.
Wstęp wolny.
Obowiązuje obuwie zmienne. Zapewniamy muzykę i zabawę i miło spędzony czas. Prosimy osoby chętne do pomocy w zorganizowaniu Balu dla dzieci.

6. Z uwagi na czas odwiedzin grobów bliskich na początku listopada, nie będzie spotkań przy kawie i cieście w pierwszą niedzielę listopada. Uprzejmie prosimy natomiast chętne osoby o
przygotowanie ciast dla dzieci na ich zabawę w ostatnim dniu października.

7. Z kolei
młodzież – również w klimacie uroczystości Wszystkich Świętych zapraszamy na spotkanie w czwartek 31 października o godz. 19.00 w sali na plebanii.

8. Listopad - to szczególny czas pamięci o naszych drogich zmarłych. Przy wyjściu z kościoła można wziąć ze sobą kartki na wypominki. Prosimy, aby przy wypełnianiu zaznaczyć, czy mają być na miesiąc listopad czy też całoroczne, czyli comiesięczne Msze św. zbiorowe za zmarłych.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Gościmy dzisiaj Magdalenę Kaszubę z międzynarodowej i międzywyznaniowej organizacji
Open Doors, która zajmuje się wielkim problemem związanym z prześladowaniem chrześcijan we współczesnym świecie. Krótko opowie prawdziwą historię jednej z 365 milinów prześladowanych osób. Zachęcam do wysłuchania historii i modlitewnego wsparcia.