Ogłoszenia 28 kwietnia 2024 r.

1. Młodzież pragnąca przyjąć sakrament bierzmowania 10 maja br. rozpocznie swoje bezpośrednie przygotowania do tej uroczystości. Będą to codziennie spotkania od 4 do 9 maja o godz. 19.00, zaś w niedzielę 5 maja w łączności ze Mszą świętą. Obecność obowiązkowa.

2. Uroczystość
NMP Królowej Polski będziemy przeżywać w piątek 3 maja. Msze święte jak w niedzielę. Nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Parafia w Łebnie obchodzi swój odpust – suma o godz. 11.30.

Najświętszego Sakramentu w poniedziałek 17.30 do 18.00 i w czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00. Okazja do spowiedzi przed 1 piątkiem miesiąca od 19.00 do 20.00. Adoracja prowadzona przez grupę uwielbienia od godz. 20.00.

4. W
I sobotę miesiąca czcimy Niepokalane Serce Maryi. Po Mszy św. o 9.00 różaniec. Zapraszamy już od 8.45, aby modlić się za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli.
Kapłan odwiedzi
chorych ze spowiedzią i Komunią św. od godz. 11.00.

5. W środę rozpocznie się miesiąc maj poświęcony Maryi.
Nabożeństwo majowe sprawujemy codziennie po Mszy świętej o 18.00, w soboty po Mszy św. o 9.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30.

Piesza pielgrzymka do Wejherowa odbędzie się w dniach 11 i 12 maja. Już dzisiaj zachęcamy do udziału. Zapraszamy do włączenia się w niesienie feretronu - zwłaszcza młodzieży - a także do niesienia chorągwi. W niedzielę 5 maja po Mszach świętych będzie można złożyć ofiarę na orkiestrę na pielgrzymkę.

Diecezjalne uroczystości odpustowe św. Wojciecha, patrona Polski i naszej archidiecezji odbędą się 12 maja na gdańskim Wzgórzu Św. Wojciecha. Przewodniczyć im będzie Prymas Polski abp Wojciech Polak. Msza św. rozpocznie się o godz. 12.00.

8. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na
pielgrzymkę autokarową śladami bł. Rodziny Ulmów i św. Andrzeja Boboli – do Markowej i Strachociny. Pielgrzymka odbędzie się od 14 do 16 czerwca (piątek, sobota, niedziela). Koszt 630 zł – zawiera przejazd, 2 noclegi, wyżywienie i ubezpieczenie. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału i zapisywania się. Osoby już zapisane prosimy o wpłacanie do końca kwietnia 100 zł.

9. Za tydzień okazja do
spotkania przy kawie i cieście po niedzielnych Mszach świętych. Serdecznie zapraszamy do sali na plebanii.

Dzisiaj przeżywamy
Dzień Świętości Życia. Zachęcamy, aby podjąć Duchową adopcję dziecka poczętego a także trwać na codziennej, trwającej miesiąc modlitwie w intencjach czerwcowego Marszu Dla Życia i Rodziny oraz Festiwalu dla Życia w Gdańsku. Pomocą do tego jest wydrukowany w formie zeszytu tzw. „Dziennik duchowy uczestnika Marszu dla Życia”. Można go nabyć przy wyjściu z Kościoła za dobrowolną ofiarę, która posłuży finansowemu wsparciu Marszu i Festiwalu.