Ogłoszenia 28 stycznia 2024 r.

1. Dzisiaj od godz. 13.00 kolęda dodatkowa dla osób, które nie mogły w zaplanowanym czasie jej przyjąć.
Kończy się czas kolęd.
Serdecznie dziękujemy za przyjęcie wizyty duszpasterzy w naszych domach i rodzinach, za wspólną modlitwę i świadectwo wiary, troskę o dobro wspólne naszej parafii, za wszelkie złożone przy tej okazji ofiary. Niech Pan Bóg nam wszystkim błogosławi!

2. Od poniedziałku wracamy do sprawowania
Mszy świętych wieczorem o godz. 18.00.

Najświętszego Sakramentu w poniedziałek 17.30 do 18.00 i w czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00. Okazja do spowiedzi przed 1 piątkiem miesiąca od 19.00 do 20.00. Adoracja prowadzona przez grupę uwielbienia od godz. 20.00.

4. W
I piątek miesiąca - okazja do spowiedzi od 6.30 do 7.00 i od 16.30 do 18.00.
W
I sobotę miesiąca czcimy Niepokalane Serce Maryi. Po Mszy św. o 9.00 różaniec. Zapraszamy już na 8.45, aby zgłębiać kult św. Andrzeja Boboli.
Kapłan odwiedzi
chorych ze spowiedzią i Komunią św. w sobotę 17 lutego.

5. W liturgii w piątek 2 lutego będziemy obchodzić święto
Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte o godz. 7.00 i 18.00.

Przedszkole Niepubliczne im. Jana Pawła II rozpoczęło zapisy dzieci na nowy rok przedszkolny. Szczegółowe informacje na plakatach i na stronie www.bojanojp2.pl

7. Za tydzień okazja do spotkania przy
kawie i cieście po niedzielnych Mszach świętych. Serdecznie zapraszamy do sali na plebanii.

8. Planujemy uprzątnięcie dekoracji Bożonarodzeniowych – choinek, żłóbka - w sobotę 3 lutego po Mszy św. o godz. 9.00. Prosimy osoby chętne do pomocy, w tym także mężczyzn.

List ks. Arcybiskupa
Czcigodni Siostry i Bracia!
We wrześniu ubiegłego roku w Markowej miała miejsce wyjątkowa i pierwsza tego rodzaju beatyfikacja w historii Kościoła. Na ołtarze została wyniesiona cała rodzina. Mowa o Wiktorii i Józefie Ulmach oraz ich siedmiorgu dzieciach. Najmłodsze było jeszcze w łonie matki.

Rodzina Ulmów, jak wiele polskich rodzin, budowała swoje życie małżeńskie i rodzinne na solidnym fundamencie wiary i miłości. Ewangelia, Słowo Boże, modlitwa, Eucharystia były dla nich źródłem światła i mocy na każdy dzień. Z ich pomocą starali się żyć, działać i mierzyć się z codziennymi wyzwaniami. Swoją wiarę i miłość potwierdzili wtedy, kiedy trzeba było dać schronienie grupie prześladowanych przez niemieckiego okupanta Żydów. Nie wahali się tego uczynić ani przez chwilę. Za to zapłacili śmiercią męczeńską w dniu 24 marca 1944 roku. 10 września 2023, z woli papieża Franciszka, zostali ogłoszeni błogosławionymi męczennikami Kościoła katolickiego.

W dniach od 4 do 10 lutego br. relikwie błogosławionej rodziny Ulmów przybędą do naszej archidiecezji.

4 lutego, o godz. 11.30 będę przewodniczył Mszy św. w archikatedrze oliwskiej na rozpoczęcie peregrynacji. Będziemy modlić się o świętość naszych rodzin. Potem relikwie odwiedzą wybrane kościoły w Gdyni, Wejherowie oraz w Gdańsku. Bardzo serdecznie zapraszam wiernych, kapłanów i osoby konsekrowane do czynnego wzięcia udziału w peregrynacji choćby w jednej z siedmiu parafii, które będą gościć relikwie Błogosławionych. Celebracja kończąca peregrynację odbędzie się 10 lutego, o godz. 12.30 w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Zaspie. Na tę Eucharystię szczególnie zapraszam wszystkie rodziny i członków wspólnot rodzinnych: Domowego Kościoła, Ruchu Rodzin Nazaretańskich, Czasu dla Rodzin i Drogi Neokatechumenalnej. Dokładny program peregrynacji można znaleźć
na stronie internetowej naszej archidiecezji.

Rodzina Ulmów jest dla nas wyjątkowym przykładem życia w Bogu i poświęcenia dla innych, wartości tak bardzo dzisiaj pożądanych. W tych trudnych czasach szukania sensu i odkrywania powołania rodziny do świętości niech rozpoczynająca się peregrynacja będzie źródłem umocnienia i inspiracji dla wszystkich naszych rodzin.

+ Tadeusz Wojda SAC
Metropolita Gdański