Ogłoszenia 3 grudnia 2023 r.

1. Zarówno dzieci, jak i dorosłych przez cały Adwent serdecznie zapraszamy na roraty: w poniedziałek, środę i piątek o 7.00, w sobotę o 9.00, natomiast we wtorek i czwartek o 18.00 – aby umożliwić udział tym, którzy nie mogą być rano. W te dni będą również Msze św. o 7.00, ale nie jako roraty.

2. Uroczystość
Niepokalanego Poczęcia NMP przeżywamy w piątek 8 grudnia. Msze święte o 7.00 i 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkie róże Żywego Różańca.
W tym dniu zapraszamy także na Adorację Najświętszego Sakramentu
od 12.00 do 13.00 podczas tzw. Godziny Łaski dla świata.

Młodzież przygotowująca się do bierzmowania ma w tym tygodniu spotkanie we wtorek lub w środę – do wyboru – o godz. 19.00.

Najświętszego Sakramentu w poniedziałek od 17.30 do 18.00 oraz w czwartek po Mszy św. wieczornej do 21.00. Okazja do spowiedzi od 19.00 do 20.00. Adoracja prowadzona przez Grupę Uwielbienia od godz. 20.00.

5. Można już nabywać
świece Caritas w ramach corocznej akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – w obecnym roku w rekomendowane ofiary wynoszą 10 zł za małą i 20 zł za dużą świecę.

6. Za kilka tygodni czas świąteczny. Będziemy zamawiać
choinki do udekorowania kościoła. Jeśli jednak ktoś chciałby np. odstąpić choinkę ze swojej posesji, prosimy o kontakt.

Opłatek na Boże Narodzenie można nabyć przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii. Ofiary, które zechcemy przy tej okazji złożyć będą przeznaczone na spłatę kredytu na parking przy kościele.

Ministranci i lektorzy naszej parafii przygotowali kolejna edycję akcji „Wyślij kartkę zamiast SMS'a” i sianko na wigilijny stół. Serdecznie zapraszamy do wsparcia akcji...

Za tydzień będzie nasza kolejna kolekta budowlana. Polecamy ją ofiarności wiernych.

Sołtys Bojana zaprasza na uroczyste
zapalenie światełek na choince sołeckiej – 9 grudnia o godz. 16.00. Następnie o godz. 17.00 odbędzie się rodzinny spektakl pt. „Opowieść Wigilijna" - w Auli Przedszkola obok kościoła. Przewidziane są słodkie niespodzianki dla dzieci.

Kiermasz Bożonarodzeniowy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Bojanie – odbędzie się w sobotę 9 grudnia od 10.00 do 15.00 w budynku obok dawnej szkoły przy ul. Wybickiego 3.

Wójt Gminy Szemud zaprasza na
inaugurację kina w Centrum Samorządowym. Dzisiaj o godz. 14.30 projekcja filmu dla dzieci o świątecznym reniferze, około 16:00 odpalenie świateł na gminnej choince oraz toast 50-lecia. Będzie Mikołaj, Baloniarz i Iluzjonista. O 17:00 świąteczny film familijny. Wstęp wolny.

Kontynuujemy niedzielne
spotkania przy kawie i cieście. Serdecznie zapraszamy do sali na plebanii za chwilę – po zakończeniu Mszy świętej. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali ciasta.