Ogłoszenia 3 marca 2024 r.

1. Zachęcamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach:
Droga krzyżowa w piątki: dla dzieci o 17.15. Dla dorosłych o 18.45.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.45.

Młodzież przygotowująca się do bierzmowania zapraszamy na katechezę we wtorek lub środę o godz. 19.00 – do wyboru.

3. W
piątek 8 marca kilka parafii naszej diecezji włączy się w ogólnoświatową inicjatywę adoracji Najświętszego Sakramentu „24 godziny dla Pana”. U nas proponujemy adorację wzbogaconą o czytanie rozważań „24 godzin Męki Pańskiej” według Luisy Piccarrety. Początek o 20.00 w piątek, zakończenie w sobotę o 18.00. Kto chciałby zadeklarować czuwanie podczas jednej z godzin od północy do 9.00 rano – prosimy o zapisanie się w zakrystii.

Najświętszego Sakramentu w poniedziałek 17.30 do 18.00 i w czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00.

Nasze Przedszkole Niepubliczne im. Jana Pawła II prowadzi zapisy dzieci na nowy rok przedszkolny. Szczegółowe informacje na plakatach i na stronie www.bojanojp2.pl

6. Trwa czas rozliczeń podatkowych. Zachęcamy, aby przekazywać
1,5% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego - również na naszą parafię św. Jadwigi Królowej w Bojanie. Numer KRS naszej parafii: 0000208974

7. Za tydzień będzie nasza
kolekta budowlana, którą polecamy ofiarności wiernych.

8. Nawiązując do objawień Matki Bożej z Kibeho w Rwandzie, uznanych przez Kościół, Ksiądz Arcybiskup zachęca wiernych do modlitwy, tzw.
Różańca siedmiu boleści. Nie ma być „konkurencją” dla tradycyjnego różańca, lecz rozszerzeniem. Bezpłatne koronki służące do odmawiania tego różańca można otrzymać przy wyjściu z kościoła. Zostały one wykonane przez więźniów czterech pomorskich więzień.

Gminne Centrum Kultury zaprasza na
Wiosenne Targi Artystyczne, które odbędą się w hali sportowej w Bojanie 10 marca w godz. 12:00 - 16:00. W programie stoiska rękodzielników, występy, animacje dla dzieci, warsztaty plastyczne, degustacje potraw i wiele innych.

XVI Ogólnopolski
Festiwal Pieśni Wielkopostnej odbędzie się w sobotę 16 marca w kościele w Kielnie. Zapraszamy do uczestniczenia w przesłuchaniach konkursowych od godz. 10:00. Festiwal ukazując walory muzyczne, stanowi też okazję do medytacji Męki Pana Jezusa. Zaprasza Gminne Centrum Kultury.

Sołtys Bojana zaprasza na spotkanie
„Siła i moc kobiet” 7 marca w godz.17.00-20.00 do Auli Jana Pawła II, przy ul. Wawelskiej w Bojanie. Zgłoszenia i szczegóły na plakacie i na stronie "Sołtys Bojano".

Pobór krwi oraz bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku od 45-74 lat odbędą się 9 marca przy remizie OSP w Bojanie ul. Wybickiego 16. Szczegóły o rejestracji - na plakatach rozmieszczonych na wiatach przystanków w Bojanie.

Serdecznie zapraszamy po Mszy świętej do spotkania przy kawie i cieście. Serdecznie
dziękujemy z przygotowanie ciast i zorganizowanie poczęstunku.