Ogłoszenia 31 maja 2020 r.

1. Od 30 maja w kościele zniesione są ograniczenia co do liczby osób. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do powrotu do uczestniczenia we Mszy św. w kościele, o ile nie wykluczają tego względy zdrowotne, np. u starszych osób.
Ponownie otwieramy główne drzwi do kościoła.
W kościele nadal należy używać maseczek.
Zachęcamy do przyjmowania do Komunii św. na rękę. Prosimy, aby te osoby ustawiały się w rzędzie po stronie ambony. Komunię św. przyjmujemy przy kapłanie, nie zanosząc jej do ławki. Osoby przyjmujące Komunię św. do ust ustawiają się w rzędzie po stronie tabernakulum. W miarę możliwości do ławki wracajmy po zewnętrznej stronie ławek, aby zapewnić płynny ruch.

2. Msze święte dodatkowe w niedziele o godz. 7.00 i 13.00 będziemy odprawiać do dnia 14 czerwca włącznie. Obecnie, z uwagi na zniesienie ograniczeń liczby osób przebywających jednocześnie w świątyni, zawieszamy transmisje Mszy świętych z naszego kościoła.

3. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, tj. święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze święte o 9.00 i 18.00.

4. Spotkanie biblijne odbędzie się we wtorek o godz. 18.45 w salce nad zakrystią. Serdecznie zapraszamy.

5. Na prośbę zainteresowanych rodziców I Komunia św. ich dzieci odbędzie 28 czerwca w dwóch grupach: o godz. 11.00 i 13.00. W związku z tym dzieci te wznawiają przygotowania - katechezy odpowiednio w środę o godz. 16.15 i we wtorek o godz. 16.15. Spotkania odbywać się będą w kościele. Niezależnie od tego zapowiedziany wcześniej termin 27 września jest nadal aktualny jako uroczystość I Komunii św. dzieci tych rodziców, którzy pozostali przy tej dacie.

6. W 1 piątek miesiąca okazja do spowiedzi od 6.30 do 7.00 i od 16.30 do 18.00. Kapłan odwiedzi chorych ze spowiedzią i Komunią św. - tylko tych, którzy to zgłoszą. Początek od godziny 14.00.
Przypominamy, że niemożność przyjęcia Komunii Świętej w czasie epidemii w pierwszy piątek lub w pierwszą sobotę miesiąca, nie przerywa ciągłości powyższych praktyk.
W I sobotę czcimy Niepokalane Serce Maryi. Po Mszy św. o 9.00 - różaniec.

7. Przyjęcie Komunii św. Wielkanocnej można spełnić do uroczystości Trójcy Przenajświętszej 7 czerwca. Dlatego stwarzamy okazję do spowiedzi: w dni powszednie codziennie od 17.00 do 18.00. We wtorek będą dodatkowo spowiadać dwaj zaproszeni księża.

8. Nasz odpust parafialny obchodzimy w poniedziałek 8 czerwca. Msze święte o godz. 9.00, 18.00 i 19.30.

9. Nabożeństwo czerwcowe sprawujemy codziennie o godz. 17.45 a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30. Przypominamy o okazji do indywidualnej modlitwy - wystawienie Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od 17.00 do 18.00.

10. Kurs przedślubny dla narzeczonych odbędzie się w parafii w Chwaszczynie: I część 6 czerwca w godz. od 12.30 do 15.30 i II część 13 czerwca w godz. od 14.00 do 16.30. Zapisy w biurze parafialnym lub telefonicznie w godzinach urzędowania biura. Telefon: 58 552 80 83.

11. Prosimy o samodzielne pobieranie prasy religijnej wyłożonej przy wejściu, zostawiając opłatę.