Ogłoszenia 4 czerwca 2023 r.

1. Uroczystość Bożego Ciała będziemy obchodzić w czwartek 8 czerwca. Msze święte o 8.30, 10.00, 16.00 oraz bezpośrednio po procesji. Procesja wyruszy bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach, jak co roku.

Próba sypania kwiatów dla dzieci odbędzie się w poniedziałek i środę o godz. 19.15. Zapraszamy w sposób szczególny również dzieci pierwszokomunijne.

Odpust naszej parafii będziemy obchodzić w sobotę 10 czerwca. Suma odpustowa rozpocznie się o godz. 18.00.
Po Mszy świętej organizujemy
poczęstunek i jednocześnie zabawę na placu przy plebanii. Będzie także dmuchaniec dla dzieci.
Organizujemy
loterię fantową – dochód z niej będzie przeznaczony na rzecz parafii.
Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, całe rodziny.
Niech połączy nas, parafian najpierw modlitwa a po niej wspólny posiłek i zabawa.
Prosimy o zgłaszanie się osób, które mogłyby zaoferować chęć przygotowania posiłków.

4. Za tydzień będzie nasza kolejna
kolekta budowlana przeznaczona na parking przy kościele. Polecamy ją ofiarności wiernych.

5. W naszej parafii rozpoczęliśmy comiesięczne
spotkania młodzieży – najbliższe będzie w poniedziałek o godz. 19.00 w sali nad zakrystią. Serdecznie zapraszamy, w sposób szczególny młodzież szkół średnich.

6. Arcybiskup Tadeusz Wojda udzielił osobom przebywającym w granicach archidiecezji gdańskiej
9 czerwca dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

7. Z uwagi na obecną sytuację – jest tylko jeden kapłan –
Msze święte wieczorne we wtorek, środę i piątek będą o godz. 18.00 i o 18.45 – a w poniedziałek i sobotę zwyczajnie.

Najświętszego Sakramentu w poniedziałek od 17.30 do 18.00 oraz w czwartek po Mszy św wieczornej do 21.00.

9. Zapraszamy na
nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy świętej o 18.00, w soboty po Mszy św. o 9.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30.

Zmarł śp. Jan Hebel z ul Kwiatowej. Pogrzeb w środę – Msza św. o godz. 10.30. Dobry Jezu…