Ogłoszenia 7 lipca 2024 r.

1. Witamy wszystkich gości wakacyjnych, a udającym się na wypoczynek życzymy udanego urlopu. Niech ten czas będzie także okazją do zbliżenia się do Pana Boga.

Najświętszego Sakramentu w poniedziałek od 17.30 do 18.00 oraz w czwartek po Mszy św. wieczornej do 21.00.

3. Parafia
w Kielnie dzisiaj przeżywa swój odpust. Parafia w Koleczkowie przeżywa dziękczynienie za postawienie murów, wieży i dachu nowej świątyni.

Nabożeństwo Fatimskie odbędzie się w sobotę 13 lipca. Początek - o 19.30 różaniec, następnie o 20.00 Msza święta zakończona procesją.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania
prasy katolickiej. Czasopisma są wyłożone przy wyjściu z kościoła.

6. Za tydzień nasza
kolekta budowlana. Polecamy ją ofiarności wiernych.

Kaplica przy ulicy Majora Bojana (blisko ul Żurawiej) została odnowiona. Posłuchajmy historii:
W 1937 roku Jan Darga, sołtys wsi Bojano, postawił drewniany krzyż. Szczątki metalowego wizerunku Jezusa z tego krucyfiksu znajdują się do dzisiaj w kapliczce. W czasie wojny zostali w tym miejscu pochowani żołnierze niemieccy i rosyjscy, których ciała pozbierali z okolicznych ziem mieszkańcy.
W 1986 roku gospodarstwo zostało przekazane córce Marii Hermann, która wraz z mężem Alojzym opiekowała się krzyżem. W 1999 roku Maria i Alojzy zbudowali kaplicę, poświęconą w maju tego samego roku. Kolejni właściciele gospodarstwa: Mariola i Marcin Hermann, przejęli w 2004 roku opiekę nad kapliczką.
Niestety, na początku kwietnia obecnego, 2024 roku ktoś ukradł figurę Chrystusa, która była tam przez prawie 25 lat. Do dzisiaj nie odnalazła się!
Dzięki hojności i życzliwości proboszcza i wiernych z parafii bł. Doroty z Gdańska - Jasienia w ostatnich dniach została nam ofiarowana figura Chrystusa Miłosiernego. Po generalnym remoncie kaplicy nowa figura została wstawiona na miejsce skradzionej. Poświęcenie odbyło się tydzień temu, w niedzielę 30 czerwca.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do odnowienia kaplicy, szczególne Państwu Hermann.