Ogłoszenia 8 sierpnia 2021 r.

1. W liturgii – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny czyli Matki Bożej Zielnej będziemy przeżywać w niedzielę 15 sierpnia. Podczas Mszy świętych błogosławieństwo zbóż, ziół i owoców. Zwracamy się z ufnością do Pana Boga, który jest Źródłem naszego życia i daje nam pożywienie.

Nabożeństwo Fatimskie odbędzie się w piątek 13 sierpnia. O 19.30 różaniec, następnie o 20.00 Msza święta zakończona procesją ze świecami. Zapraszamy.

3. Zapraszamy na kolejny
wykład ks. dr Jacka Nawrota - w najbliższy czwartek o godz. 19.30.

4. Przygotowujemy się duchowo do
beatyfikacji Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz siostry Elżbiety Róży Czackiej - przez 33 dniowe rekolekcje - od 6 sierpnia do 8 września. Codziennie podczas Mszy świętych o 18.00, w soboty o 9.00, w niedziele o 10.00 przeprowadzamy specjalne rozważania. W rekolekcjach można też uczestniczyć samodzielnie w domu, korzystając z materiałów umieszczonych na stronie www.beatyfikacja33.pl

5. Trwa sierpień. Zachęcamy dorosłych do dobrowolnej
abstynencji od alkoholu. To wymowne świadectwo troski o trzeźwość polskiego narodu. Z pewnością pomoże ono wielu osobom uwikłanym w pijaństwo i alkoholizm wrócić na drogę wolności. Dar ten stanowi także cenny przykład dawany dzieciom.

prasy katolickiej.

W mijającym tygodniu odprowadziliśmy na drogę do wieczności zmarłych:
śp. Izabelę Gołębiowską i Brunona Potrykus. Natomiast pogrzeb śp. Piotra Hebel odbędzie się w poniedziałek o godz. 12.00.
Dobry Jezu a nasz Panie…