Ogłoszenia 9 czerwca 2024 r.

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w zorganizowanie odpustu parafialnego. Za oprawę liturgii, dekorację kościoła, przygotowanie i sponsorowanie poczęstunku, nagłośnienia i oświetlenia, dmuchańca dla dzieci. Za śpiew, grę, animację zabawy, przygotowanie i sprzątanie terenu - wszystkim serdeczne Bóg zapłać!

Nabożeństwo Fatimskie odbędzie się w czwartek 13 czerwca. O 19.30 różaniec, następnie o 20.00 Msza święta zakończona procesją ze świecami. Zapraszamy.

Najświętszego Sakramentu w poniedziałek od 17.30 do 18.00 oraz w czwartek po Mszy św. wieczornej do 20.00 – z uwagi na Mszę św. fatimską.

Młodzież klas 8 kontynuuje swoje przygotowania do bierzmowania. Spotkanie: do wyboru we wtorek lub w środę o godz. 19.00 w salce nad zakrystią.

Spotkanie młodych jako ognisko integracyjne odbędzie się w poniedziałek 17 czerwca o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.

6. Nabożeństwa
czerwcowe codziennie po Mszy świętej o 18.00, w soboty po Mszy św. o 9.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30.

Kurs przedmałżeński dla narzeczonych odbędzie się w parafii w Chwaszczynie w sobotę 15 czerwca w godzinach od 10.00 do 16.00. Zapisy tego dnia od godz. 9.45. Kurs odbędzie się w salce na plebanii – ul. Żeromskiego 1.

8. Dzisiaj nasza
kolekta budowlana. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary.

Rodziców obecnych pierwszoklasistów, którzy w 2026 roku przystąpią do I Komunii św. w naszej parafii - zapraszamy na spotkanie w sprawie terminu tej uroczystości – w niedzielę 16 czerwca po Mszy o 11.30 w kościele.

Wyjazd pielgrzymki śladami bł. Rodziny Ulmów i Św. Andrzeja Boboli nastąpi w piątek 14 czerwca o godz. 5.00 rano spod kościoła.

11. III
Festiwal dla Życia oraz XII Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się 16 czerwca w Gdańsku.
Uczestnictwo w Marszu to okazja, aby dać publiczne świadectwo przywiązania do wyznawanych wartości: życia od poczęcia oraz rodziny. Marsz rozpocznie się o godzinie 15:00 pod Kaplicą Królewską w Gdańsku. Festiwal zaś na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku od 16:00 do 21:30. Koncerty: Mocni w Duchu, Arka Noego, Edzio oraz Łzy Adama Konkola.
Będą liczne strefy: modlitwy, wspólnot, małżeństw, dla dzieci, wydawnictw, specjalistów, gastronomiczna. W tym roku jest też nowa strefa – inspiracji.
Szczegóły na stronie internetowej diecezji gdańskiej.

Wójt Gminy Szemud i Gminne Centrum Kultury zapraszają na
Przegląd Orkiestr i Zespołów Dętych – w niedzielę 16 czerwca w Szemudzie. Początek - Msza św. w kościele o godz. 14.00, potem przemarsz orkiestr ulicami Szemuda do hali sportowej, gdzie do około 19:00 trwać będą koncerty poszczególnych zespołów. Wstęp wolny.

Z inicjatywy Sołtysa Bojana odbędzie się
zebranie wiejskie Sołectwa Bojano - 18 czerwca br. od godz.19.00 w szkole w Bojanie, wejście od strony dawnego gimnazjum. Zebranie dotyczy głównie Inwestycji Światłowodowej, sprawozdania finansowego oraz bieżących spraw.

Sołtys Bojano wraz z OSP zapraszają na
Festyn Rodzinny 21 czerwca od godz. 16.00 - moc atrakcji, pyszne jedzenie, muzykę, piana, dmuchańce, zawody sportowe, zabawy. Szczegóły na stronie Sołtys Bojano.