Ogłoszenia 9 kwietnia 2023 r.

Życzenia biskupów gdańskich:
Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!
Niech te słowa staną się dla nas początkiem głębokiej refleksji nad zwycięstwem Chrystusa nad grzechem i śmiercią. Wciąż możemy doświadczać jego skutków w naszym codziennym życiu. Dzieje się tak, gdy kierujemy się miłością, której Jezus Chrystus nauczył nas swoimi słowami i czynami.
Potrzebujemy „Alleluja!”, które dotrze do głębi naszych serc zatroskanych o przyszłość rodzin, naszej ziemskiej Ojczyzny i przywróci w nich nadzieję.
Potrzebujemy „Alleluja!” we wspólnocie Kościoła Chrystusowego, który trwa przez wieki dzięki Zmartwychwstaniu Pana.
Niech radosne „Alleluja!” wybrzmi jako wyraz wiary w przemieniającą obecność Chrystusa, Zwycięzcy śmierci, oraz jako ufna modlitwa o umocnienie nadziei i wzrost miłości!
Radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzą Pasterze Archidiecezji Gdańskiej

1. Zakończyliśmy Triduum Paschalne.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystej liturgii i wystroju kościoła: grupie dekoracyjnej za przygotowanie ołtarza, ciemnicy i Grobu Pańskiego, chórowi i panu organiście za piękno śpiewu i muzyki; OSP za straż przy Grobie Pańskim, szafarzom, ministrantom i lektorom za służbę przy ołtarzu, panom kościelnym; i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób ubogacili obchody męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.

W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św.: o 6.00 - bez procesji rezurekcyjnej, następnie o 10.00, 11.30, 16.00. Nie będzie Mszy św. o 8.30. Kolekta świąteczna jest jednocześnie naszą budowlaną. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o 8.30, 10.00, 11.30 i 16.00. Kolekta będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Seminarium Duchowne w Gdańsku – Oliwie.
Procesja w Oktawie Wielkanocy w II święto i przyszłą niedzielę o 8.30, w dni powszednie o 18.00, w sobotę o 9.00.

3. W niedzielę Miłosierdzia Bożego
16 kwietnia zapraszamy na godzinę Miłosierdzia Bożego - od 15.00 do 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu rozpoczęta Koronką do Miłosierdzia Bożego.

4. Z uwagi na obecną sytuację – jest tylko jeden kapłan – w najbliższym tygodniu
Msze święte wieczorne w dni powszednie będą o godz. 18.00 i o 19.00 – odpowiednio przyjęta pierwsza i druga intencja a w sobotę rano o 9.00 i 10.00. W kolejnym już tygodniu będą to odpowiednio 18.00 i 18.45.

5. Decyzją Metropolity Gdańskiego w Niedzielę Miłosierdzia (
16 kwietnia), przed wszystkimi kościołami naszej archidiecezji, ma być przeprowadzona zbiórka na rzecz odbudowy zniszczonego w wyniku pożaru domu Caritas w Krzywym Kole.

6. Wójt Gminy Szemud oraz Stowarzyszenie Koinonia Jan Chrzciciel zapraszają serdecznie wszystkich mieszkańców Gminy na
Festiwal Rodzin „ALLE… ŚWIĘTA”, który odbędzie się w niedzielę 16 kwietnia o godzinie 16:00 na hali sportowej w Bojanie.
W programie przygotowano wiele atrakcji dla całych rodzin, będzie także zorganizowana Strefa dla Młodych, a zwieńczeniem wydarzenia będzie
koncert znanego zespołu Małe TGD.

Trwają zapisy do naszego Przedszkola im. Jana Pawła II. Telefon i strona internetowa – te informacje podajemy w gablocie ogłoszeniowej i na stronie www parafii. (tel. 780 606 706, www.bojanojp2.pl )

8. Msza święta za
śp. Bolesława Borka w związku z uroczystością nadania jego imienia Bibliotece publicznej w Bojanie odbędzie się w środę 12 kwietnia o godz. 12.00.

W związku z zgłoszeniami i skargami dotyczącymi
hałasu od trasy S6 Sołtys Bojana zaprasza mieszkańców na kolejne z cyklu spotkań dnia 13 kwietnia do OSP Bojano, o godz. 19.00.